40-latek miał w domu prawie 3 kg marihuany
access_time 2022-11-23 09:22:00
Prawie 3 kilogramy marihuany zabezpieczyli tarnowscy policjanci w miejscu zamieszkania 40-latka z powiatu tarnowskiego. Mężczyzna odpowie nie tylko za posiadanie, ale też za rozprowadzanie narkotyków.

Tarnowscy "kryminalni" uzyskali informację, że na terenie jednej z posesji w powiecie może znajdować się uprawa konopi indyjskich. Na początku listopada przyjechali w ustalone miejsce, żeby zweryfikować posiadane materiały. W trakcie przeszukania domu 40-latka oraz terenu wokół niego, ujawnili w sumie prawie 3 kilogramy marihuany.

- Mężczyzna został przewieziony do komisariatu policji przy ul. Narutowicza. Podczas prowadzonych rozmów z policjantami przyznał się do posiadania i uprawy konopi, które w Polsce jest prawnie zabronione. Został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, gdzie podczas przesłuchania podtrzymał swoje zeznania - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania i uprawy konopi indyjskich oraz rozprowadzania substancji zabronionych. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju. Na mocy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany jednak dobrowolnie poddał się karze, może więc liczyć na niższy wyrok od tego, który mógłby usłyszeć przy braku współpracy z prokuraturą.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821