Filateliści wystawą uczcili 150. rocznicę urodzin Jana Szczepanika
access_time 2022-11-21 22:39:00
W poniedziałek w Multimedialnym Centrum Artystycznym przy ul. Wałowej w Tarnowie otwarto Krajową, Specjalistyczną, Wirtualną Wystawę Filatelistyczną II stopnia, przygotowaną z okazji 150. rocznicy urodzin Jana Szczepanika.

W trakcie wernisażu odbył się koncert uczniów klasy dyplomowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie i prezentacja dra Marka Smoły o Janie Szczepaniku oraz o wystawie. Ekspozycja obejmuje 30 eksponatów w 5 klasach wystawowych od 26 wystawców. Do obejrzenia jest w sumie ponad 1900 kart.

Wystawa będzie czynna do 24 listopada w godzinach od 9 do 17. Podczas jej trwania na uczestników będą czekać filateliści, którzy opowiedzą o swoich zbiorach. Na miejscu rozłożone jest także stoisko Poczty Polskiej, gdzie można zakupić limitowany znaczek z wizerunkiem genialnego wynalazcy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Organizatorem wystawy jest Komitet Organizacyjny Wystawy (KOW) powołany przez Okręg Tarnowski PZF w składzie: przewodniczący - Stanisław Jędrzejczyk, wiceprzewodniczący - Stanisław Bem, komisarz wystawy - Wojciech Chwastowski oraz członkowie - Sławomir Bem, Stanisław Tracz, Edward Madejski, Adam Donat, Edward Dzik, Jan Modelski, Zbigniew Wilczyński.

ac / fot. Tomasz Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821