Ogromne zainteresowanie terytorialsami. 11 MBOT zaprasza na ferie w barwach moro
access_time 2022-11-21 11:28:00
WOT rośnie w siłę. W ostatni piątek w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wstąpiła rekordowa liczba ochotników - 228 osób. W intensywnym szkoleniu podstawowym weźmie udział 120 rekrutów, a w wyrównawczym - 108.

Jak informuje 11. MBOT, ochotnicy, którzy do tej pory nie mieli do czynienia ze służbą wojskową, przejdą 16-dniowe szkolenie podstawowe, dotyczące m.in. zagadnień taktycznych, medycyny pola walki, szkolenia strzeleckiego i topografii. Z kolei żołnierze rezerwy, którzy już składali przysięgę, odbędą 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, mające na celu odświeżenie nabytych umiejętności i zapoznanie się ze specyfiką działania w Wojskach Obrony Terytorialnej. W ostatnim dniu wszyscy kandydaci będą zdawać egzamin końcowy, tak zwaną „pętlę taktyczną”, podczas którego każdy terytorials wykona zadania taktyczne i ogniowe po wyznaczonej na mapie trasie. Żołnierze, którzy zaliczą "pętlę", złożą uroczystą przysięgę wojskową, która odbędzie się w sobotę, 3 grudnia o godz. 11 na Rynku w Tarnowie.

Po złożonej przysiędze nowi terytorialsi trafią do swoich batalionów, gdzie nadal będą się szkolić. Rekruci zasilą 111 blp w Krakowie-Rząsce, 112 blp w Oświęcimiu, 113 blp w Tarnowie i 114 blp w Limanowej.

Osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi WOT cały czas mogą składać wnioski o powołanie do służby. Dodatkowo małopolska brygada zaprasza na "Ferie z 11 MBOT", które podzielone będą na dwie tury. Pierwszy etap rozpocznie się 10 grudnia i potrwa dwa dni, natomiast część główną szkolenia zaplanowano w terminie od 29 stycznia do 11 lutego 2023 r.

ac / fot. 11MBOT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821