"Słoneczni chłopcy" z Grand Prix XXVI Festiwalu Komedii Talia
access_time 2022-10-02 00:10:00
XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia przeszedł do historii. W sobotę, 1 października, podczas gali finałowej, ogłoszono laureatów poszczególnych nagród. Grand Prix zdobył spektakl „Słoneczni chłopcy" w reżyserii Marcina Hycnara z Och Teatru z Warszawy.

Jury XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, obradujące w składzie: Krzysztof Jaroszyński (przewodniczący), Anna Wakulik i Adam Prucnal, po obejrzeniu sześciu przedstawień konkursowych, "za spełnienie oczekiwań" przyznało statuetkę Talii i nagrodę finansową w wysokości 15 tysięcy złotych spektaklowi „Słoneczni chłopcy" w reżyserii Marcina Hycnara z Och Teatru z Warszawy.

Nagroda 5 tysięcy złotych trafiła do Jacka Fedorowicza za rolę Starej Markizy w spektaklu „Biesiada u hrabiny Kotłubaj" w reżyserii Magdaleny Piekorz (Fundacja Republika Marzeń z Warszawy) - "za talent zaskakiwania".

Nagrodę 5 tysięcy złotych otrzymał też spektakl „Niepamięć" w reżyserii Piotra Ratajczaka, zrealizowany we współpracy Teatru im. Stefana Jaracza z Łodzi oraz Fundacji Garnizon Sztuki - "za walory artystyczne oraz umiejętność ukrycia komizmu".

Publiczność przyznała swoją nagrodę spektaklowi „Słoneczni chłopcy" w reżyserii Marcina Hycnara z Och Teatru z Warszawy

Z kolei nagroda dla młodego aktora "Ale aktor!", ufundowana przez ZASP, znalazła się w rękach Stefana Krzysztofiaka za rolę w spektaklu "Zimowy pogrzeb" w reżyserii Filipa Kowalczyka z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Galę finałową uświetnił recital Stanisławy Celińskiej.

ac / fot.T. Schenk

Czy brałeś udział w Festiwalu Komedii Talia?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821