Kolejna szansa, by wygrać zaproszenie na Festiwal Komedii "Talia". Ktoś chętny na „Kolację dla głupca”?
access_time 2022-09-25 16:39:00
W tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego trwa XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. Na dzisiaj zaplanowano dwa spektakle konkursowe. O godz. 17 i 20 na scenie przy Mickiewicza 4 będzie można obejrzeć widowiskową i dynamiczną komedię "Niespodzianka" Pierre'a Sauvila w reż. Emiliana Kamińskiego (Teatr Kamienica), natomiast o godz. 20 w Centrum Sztuki Mościce zaprezentowany zostanie spektakl "Biesiada u Hrabiny Kotłubaj" Witolda Gombrowicza w adaptacji Jana Bończy Szabłowskiego i reż. Magdaleny Piekorz (Fundacja Republika Marzeń). Z kolei w środę o godz. 19 Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie przedstawi na scenie CSM sztukę „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera w reż. Marcina Sławińskiego. Możecie u nas wygrać podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

„Kolacja dla głupca” w reżyserii mistrza tego gatunku Marcina Sławińskiego, to opowieść o bogatym, francuskim wydawcy, który co tydzień organizuje dla przyjaciół dość okrutną zabawę, zwaną "kolacją dla głupca". Jej istotą jest przyprowadzenie ze sobą na kolację największego nieudacznika i idioty, który zapewni towarzystwu najwięcej rozrywki. François Pignon pozornie spełnia wszystkie wymagania, by stać się tytułowym „głupcem”. Nieświadomy gry, w którą zostaje wplątany, wprowadza jednak prawdziwy zamęt w życie Pierre’a i to on bezwiednie staje się mistrzem ceremonii.

Spektakl zobaczymy w środę, 28 września, o godzinie 19 w Centrum Sztuki Mościce. Komedia trwa 120 minut, a koszt biletu to 45 zł /40 zł (cena uzależniona jest od miejsca na sali). Mamy dla Państwa jedno dwuosobowe zaproszenie. Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem konkursowym na naszym fanpage'u Jeśli nie macie Facebooka, zgłoszenia wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu przesyłajcie na adres mailowy: konkurs@tarnow.net.pl. Macie na to czas do północy (26 września).

ac / fot. Maciej Mikulski, Teatr im. Wandy Siemaszkowej

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821