Wystawa pająków i skorpionów w Gemini Park Tarnów. Mamy dla Was zaproszenia
access_time 2022-09-16 20:22:00
Od poniedziałku 12 września, na terenie Gemini Park Tarnów można oglądać najbardziej egzotyczną wystawę w Polsce. W zabezpieczonych i szczelnie zamkniętych terrariach prezentowanych jest ponad 40 pajęczaków, w tym ogromne ptaszniki, zabójcze czarne wdowy i pustynne skorpiony. Ekspozycja nie tylko wprowadza w fascynujący świat pajęczaków, ale też pomaga oswajać lęki i łagodzić negatywne stereotypy narosłe wokół tych zwierząt.

Do 29 października można oglądać wystawę pająków i skorpionów w Gemini Park Tarnów. Składa się na nią kilkadziesiąt żywych okazów pajęczaków z różnych rejonów świata. W terrariach znajdziemy m.in. uważanego za największego pająka na świecie theraphosablondi (ptasznik goliat) i jednego z najbardziej jadowitych - latrodectushasselti, czyli słynną czarną wdowę. Nie brakuje również ptaszników, pająków właściwych, wijów i zmieniających kolor skorpionów.

Wystawa znajduje się na poziomie 0 Gemini Park, wejście znajduje się z zewnątrz budynku, tuż przy witrynie drogerii Hebe. Ekspozycja czynna jest codziennie od godz. 10 do 20 - również w niedziele niehandlowe.

O każdej pełnej godzinie prowadzone są wykłady o pajęczakach, śmiałkowie mogą też potrzymać niegroźnego ptasznika na ręce. W ciągu dnia odbywa się również pokazowe karmienie zwierząt. Zwiedzający mogą fotografować i filmować wszystkie prezentowane okazy. Zwierzęta zamknięte są w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.

- Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach i zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym. Podczas wystawy jej opiekunowie odpowiedzą na wszystkie pytania i zainteresują ciekawostkami ze świata pajęczaków. To wystawa dla każdego, tym bardziej że bliski kontakt z żywymi okazami, może być dla niektórych osób sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka czy skorpiona - zachęcają organizatorzy.

Bilet normalny na wystawę kosztuje 25 zł, ulgowy 20 zł, wycieczki szkolne 16 zł, rodzinny (2+2) 75 zł, dzieci w wieku do 4 lat mają wejście gratis. Bilety są do nabycia przy wejściu na wystawę (organizator akceptuje płatność kartą) oraz online na https://www.wystawapajakow.pl/tarnow.

Organizator wystawy, jako doświadczony i wieloletni hodowca, działający zgodnie z procedurami, jak i dobrymi zwyczajami, zadba o bezpieczeństwo odwiedzających, a obecni przez cały czas na wystawie hodowcy zadbają o komfort zwierząt.

UWAGA KONKURS!

Mamy do rozdania 4 podwójne wejściówki na wystawę. Zainteresowani? Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem konkursowym na naszym fanpage'u. Macie czas do niedzieli, 18 września, do północy.

ac / fot. materiały organizatora

Boisz się pająków i skorpionów?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821