W dwa dni Pasaż Odkryć odwiedziło półtora tysiąca osób
access_time 2022-09-13 10:01:00
Półtora tysiąca osób odwiedziło w weekend Pasaż Odkryć przy Rynku 4 w Tarnowie. Podczas dni otwartych zwiedzający mogli sporo dowiedzieć się m.in. o niebie, gwiazdach, kolorowym świecie chemii, czy przełomowych wynalazkach, które zmieniły świat.

W budynku znajduje się pięć pracowni, którym patronują słynni tarnowianie - ks. prof. Michał Heller (astronomiczna),  Jan Studniarski (hi-tech), Karol Olszewski (przyrodnicza), Jan Szczepanik (praktyczno-techniczna) oraz Aniela Piszowa (ogólnorozwojowa). W salach jest ponad 20 interaktywnych eksponatów, organizowane są naukowe miniwarsztaty i wyświetlane filmy. Ponadto w niedzielę uczestnicy mogli wziąć udział w pierwszym spotkaniu naukowym pod hasłem "Rozmowy o myśleniu", w którym prelegentami byli Łukasz Kwiatek, Michał Hohol oraz Łukasz Lamża. Kolejne wykłady już wkrótce. Już dziś wiadomo, że jednym z zaproszonych gości będzie m.in. ks. prof. Michał Heller.

W sobotę przestrzenie Pasażu Odkryć odwiedziło pół tysiąca osób, natomiast w niedzielę ponad tysiąc. "Jest to frekwencja na kosmicznym poziomie, której nie powstydziłaby się chyba żadna instytucja kultury" - piszą organizatorzy na stronie pasazodkryc.pl. Każdą grupę oprowadzał wykwalifikowany edukator. W sumie załoga Pasażu liczy 10 osób - pięciu opiekunów pracowni, czterech animatorów odpowiedzialnych za sale z eksponatami oraz kierownik.

Pasaż można zwiedzać od wtorku do niedzieli; w tygodniu od godziny 9 do 19, a w weekendy od 10 do 18. Bilet ulgowy kosztuje 20 zł, normalny 22 zł, rodzinny 70 zł, a grupowy 18 zł/os. Szczegółowe informacje na stronie internetowej pasazodkryc.pl.

ac / fot. Paweł Topolski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821