Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika z certyfikatem jakości od Ministra Zdrowia
access_time 2022-08-03 13:17:00
Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie ponownie dołączył do elitarnego grona szpitali posiadających certyfikat akredytacyjny. Prestiżowy dokument przyznawany jest przez Ministra Zdrowia na podstawie rekomendacji Rady Akredytacyjnej po wcześniej odbytym audycie. Akredytacja obowiązuje przez trzy lata.

Przyznanie certyfikatu zostało poprzedzone trzydniowym przeglądem akredytacyjnym przeprowadzonym w kwietniu przez zespół ekspertów z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Audyt potwierdził poprawność funkcjonowania szpitala w odniesieniu do międzynarodowych wymogów na bardzo wysokim poziomie 87 proc. (certyfikat akredytacyjny zostaje przyznany po spełnieniu min. 75 proc. wymagań zawartych w standardach). Szpital otrzymał akredytację medyczną na cały zakres prowadzonej przez niego działalności. Warto dodać, że uzyskanie akredytacji skutkuje również zwiększeniem finansowania świadczeń medycznych szpitala przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

"Stary szpital" zdobył akredytację już po raz czwarty. Pierwszy certyfikat uzyskał w 2011 roku. W tym roku tarnowska placówka znalazła się w elitarnym gronie zaledwie 170 szpitali w Polsce posiadających ten prestiżowy dokument.

ac / fot. archiwum szpitala

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821