Poseł Grzegorz Braun spotkał się ze swoimi sympatykami w Tarnowie
access_time 2022-07-25 00:27:00
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w spotkaniu z posłem Konfederacji Korony Polskiej Grzegorzem Braunem, które odbyło się w niedzielę w restauracji Lustrzana Piwnica przy Placu Kazimierza w Tarnowie.

Spotkanie zdominował temat wojny Rosji z Ukrainą. Poseł zaprezentował też broszurę "Stop ukrainizacji Polski". - Ten dokument nie jest efektem rasistowskiego resentymentu, nie jest to tekst napisany przez ludzi (zespół ekspertów Konfederacji Korony Polskiej), którzy by komukolwiek źle życzyli. Wręcz przeciwnie. Najlepiej życzymy wszystkim naszym bliźnim, ale nasza hierarchia obowiązków jest taka, że będziemy zajmować się przede wszystkim losem naszych rodaków. Nie zapominamy też o Ukraińcach, i dlatego najlepiej im życząc, nie życzymy im aby stawali się narzędziem tej operacji propagandowej - mówił Grzegorz Braun. Przypomnijmy, że zdaniem posła rząd polski prowadzi operację masowego przesiedlenia ludności ukraińskiej.

Posłowi towarzyszyli Sebastian Pitoń - inicjator akcji "Góralskie Veto", która sprzeciwia się restrykcjom sanitarnym wprowadzonym przez rząd oraz Karolina Pikuła z rzeszowskiej Konfederacji. Gospodarzem spotkania był Tomasz Antoni Żak - twórca Teatru „Nie Teraz”, reżyser, scenarzysta i aktor.

fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821