130 tysięcy laurek trafiło do matek z okazji ich święta. Mają cieszyć, ale też zachęcać do badań
access_time 2022-05-26 21:00:00
130 tysięcy sztuk laurek z okazji Dnia Matki trafiło do małopolskich przedszkoli. W czwartek podczas briefingu prasowego z udziałem m.in. Marty Malec-Lech z zarządu województwa, otrzymały je mamy dzieci z Przedszkola Publicznego nr 20 przy ulicy Sportowej w Tarnowie. Kartki pełnią podwójną funkcję - mają nie tylko wywołać uśmiech na twarzy, ale też zachęcić kobiety do wykonywania regularnych badań profilaktycznych i kontrolowania swojego zdrowia.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Przedszkolu Publicznym nr 20 w Tarnowie zaprezentowane zostały specjalne laurki przygotowane z okazji Dna Matki przez Departament Edukacji Województwa Małopolskiego. Na kartkach została umieszczona informacja zachęcająca kobiety do wykonywania regularnych badań profilaktycznych i kontrolowania swojego zdrowia, ale jest też miejsce na wykonanie przez dziecko własnego rysunku czy dedykacji. Partnerem projektu jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie.

- Bardzo się cieszę, że jako samorząd województwa małopolskiego mogę zaprezentować nasz kolejny projekt edukacyjny, który powstał w ramach zadania Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan. Przygotowaliśmy piękne laurki, 130 tysięcy sztuk, które mają także wymiar profilaktyczno-edukacyjny. Trafią one do wszystkich przedszkolaków w Małopolsce, a potem otrzymają je mamy z okazji swojego święta - powiedziała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Podczas spotkania przedszkolaki wręczyły laurki i kwiaty swoim mamom, a także zaprezentowały program artystyczny.

Kartki zostały wykonane w ramach projektu "Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan". Podobną akcję zrealizowano w styczniu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Okolicznościowe laurki miały wówczas ostrzec seniorów przed oszustami i naciągaczami.

ac / fot. UMWM

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821