"Artyści dzieciom" - koncert zespołu Partita w CSM. Rozdajemy zaproszenia
access_time 2022-05-13 10:00:00
Świętująca w tym roku 50-lecie grupa muzyczna Partita wystąpi w najbliższą niedzielę 15 maja w Tarnowie. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na terapię i rehabilitację dzieci będących pod opieką Stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro. Początek koncertu o godz. 17.

Partita to pierwsza polska, mieszana, rozrywkowa grupa wokalna śpiewająca wspólnie w tym samym składzie od 1972 r., czyli już 50 lat. W latach 70. XX w. wylansowała najwięcej swoich przebojów, takich jak - „Pytasz mnie co dam”, „Kiedy wiosna buchnie majem”, „Wszystko za wszystko”, „Marzyciele” czy piosenkę którą wygrała Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu - „Dwa razy dwa”.

Zespół tworzą: Anna Pietrzak, Ludmiła Zamojska, Bronisław Kornaus i Andrzej Frajndt. Grupa koncertuje zarówno na krajowych jak i zagranicznych scenach, bierze udział w poświęconych działalności zespołu popularnych i lubianych programach telewizyjnych. Wiele piosenek Partita to pamiętane przez średnie i starsze pokolenie, a śpiewane kiedyś przez zespół, czołówki muzyczne popularnych programów telewizyjnych, jak również utwory związane z wydarzeniami w naszym kraju.

Partita posiada w swoim dorobku wiele nagród i wyróżnień przyznanych zespołowi za wieloletnią działalność artystyczną na polskim i zagranicznym rynku muzycznym. Jednymi z najważniejszych honorów otrzymanych przez zespół, są indywidualne, najwyższe w kulturze polskiej, zaszczytne odznaczenia przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Tarnowskie Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro jest organizacją pożytku publicznego. Powstało w 2005 r. i od tego czasu zajmuje się edukacją, terapią i wsparciem dzieci z niepełną sprawnością, autyzmem, zespołem Aspergera. Szkoli rodziców i opiekunów prawnych. Przekazuje cenne uwagi jak pracować z dzieckiem w domu.

Stowarzyszenie prowadzi w Tarnowie Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną z zespołem wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, przedszkole terapeutyczne Mały Książę dla dzieci z deficytami, Centrum Integracji Sensorycznej oraz Aktywną Świetlicę Terapeutyczną. W Parkoszu działa też Poradnia Stowarzyszenia dla dzieci z Podkarpacia.

Wszystkie placówki działają dzięki ofiarności społeczeństwa, w tym podatników, którzy przekazują 1% podatku. Stowarzyszenie jest liderem pomocy dzieciom i młodzieży w regionie. Stowarzyszenie zatrudnia ponad 50 osób. Ma pod opieką ponad pół tysiąca dzieci i młodzieży. Jest znane z organizowania imprez kulturalnych, koncertów, festynów, pikników i szkoleń. Niezmiennie od 2005 r. wyznaje zasadę, że #najwazniejszejestdlanasdziecko.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 15 maja w Centrum Sztuki Mościce. Bilety w cenie 40 zł można nabyć w kasie CSM i on-line. Po koncercie będzie prowadzona zbiórka do puszek na pomoc dzieciom z Ukrainy przebywającym w Tarnowie.

Uwaga! Mamy do rozdania 5 dwuosobowych zaproszeń na koncert. Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem konkursowym na naszym fanpage'u. Macie czas do godz. 20.

fot. materiały prasowe

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821