Z tej kategorii
W czerwcu rusza 35. Tarnowska Nagroda Filmowa. Bilety na towarzyszące imprezie koncerty są już dostępne

2021-05-07 Kultura

Najciekawsze polskie filmy, rozmowy, wystawy, koncerty i zabawy dla najmłodszych. Tak zapowiada się jubileuszowa, 35. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej, która rozpocznie się 5 czerwca i będzie trwać przez osiem dni.

"Dawni mistrzowie, współcześni uczniowie" - nowa wystawa w Muzeum Diecezjalnym

2021-04-21 Kultura

„Dawni mistrzowie, współcześni uczniowie” - to tytuł najnowszej wystawy w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie. Ekspozycja, na którą składają się kopie dzieł dawnych mistrzów malarstwa i pozłotnictwa, wykonane przez studentów Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, będzie dostępna dla zwiedzających zaraz po zniesieniu obostrzeń.

Muzykoterapia w szpitalach, domach dziecka i dps-ach. Nowy projekt TCK ze wsparciem ministerialnym

2021-04-12 Kultura

Tarnowskie Centrum Kultury otrzymało 13 tys. zł dofinansowania ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację projektu „Klasyka na miejscu. Letnie spotkania z muzyką klasyczną", który powstał w ramach programu Kultura Dostępna 2021. Koncerty zaplanowane zostały na lato br., a odbywać się będą w nietypowych miejscach.

Klasyka literatury rosyjskiej w nowej odsłonie. W Teatrze Solskiego trwają próby do najnowszej premiery „Zbrodni i kary”

2021-04-09 Kultura

W Teatrze Solskiego trwają ostatnie próby do premiery "Zbrodni i kary" Fiodora Dostojewskiego, w reżyserii Macieja Podstawnego. Jeżeli pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia nie pokrzyżują aktorom szyków, obejrzymy ją już za dwa tygodnie.

Rozpoczyna się nabór prac do VIII Salonu BWA

2021-04-09 Kultura

Tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza wszystkich twórców związanych z Tarnowem i regionem do udziału w ósmej już edycji wystawy środowiskowej Salon BWA Tarnów 2021.

Centrum Sztuki Mościce pokazuje portrety bezdomnych. Wystawa fotografii Lee Jeffriesa

2021-04-06 Kultura

„Portrety” to wystawa, którą od kwietnia można oglądać przed siedzibą Centrum Sztuki Mościce. Składa się na nią kilkadziesiąt wyrazistych, czarno-białych fotografii ludzi żyjących na ulicach. Każda z nich to inna poruszająca historia. Ich autorem jest Lee Jeffries.

„Mysie domki” w parku Strzeleckim

2021-04-05 Kultura

W parku Strzeleckim, przed pałacykiem Biura Wystaw Artystycznych można znaleźć „Mysie domki”. Bajkowe mikroświaty, czyli niewielkie, przeszklone przestrzenie, w których znajdują się miniaturowe pokoiki, zostały umieszczone w ziemi, by cieszyć oko najmłodszych przechodniów.

„Strefa wyobraźni” Cezarego Dubiela w Tarnowskim Centrum Kultury

2021-03-15 Kultura

Od czwartku, 18 marca w Tarnowskim Centrum Kultury będzie można oglądać wystawę „Strefa wyobraźni” znanego artysty fotografa Cezarego Dubiela. Doświadczenie sztuki z pogranicza jawy i snu, pozwoli choć przez chwilę odetchnąć od trwającej pandemii.