Tarnów szykuje się do wiosny. W mieście posadzą ponad 40 tysięcy kwiatów
access_time 2022-03-15 08:13:00
Ponad 40 tysięcy kwiatów i bylin ozdobi miejskie skwery i place. Wśród nich będą begonie, pelargonie, aksamitki, lobelie, starce popielne, komarzyce, niecierpki, lawenda i szałwia ogrodowa. Na rośliny miasto wyda w tym roku prawie 78 tys. złotych.

Jak informuje magistrat, pierwsze nasadzenia wykonane zostaną na początku kwietnia. Białe i czerwone goździki pojawią się na rabatach przy Pomniku Nieznanego Żołnierza i na terenie osiedla Westerplatte. Kolejną dostawę przewidziano na koniec kwietnia. Będzie to ponad 2300 roślin - białe i czerwone begonie oraz pelargonie bluszczolistne w kolorach różowym i czerwonym. Największą liczbę nasadzeń zaplanowano po 15 maja, czyli po „zimnej Zośce”, natomiast w połowie października sadzone będą bratki - 9950 sztuk.

Kwietne kobierce pojawią się w różnych częściach miasta. Podobnie jak latach ubiegłych, obsadzone zostaną przede wszystkim kwietniki w centrum Tarnowa, między innymi w rejonie Rynku, przy ulicach: Wałowej, Mickiewicza, Dąbrowskiego, Krakowskiej, Kopernika, na rondach przy ul. Słonecznej, Lwowskiej, Starodąbrowskiej, na placach: Ofiar Stalinizmu, Kościuszki, Popiełuszki, na skwerach: Petöfiego, Piszów, Wowkonowicza, Obrońców Grodna oraz w parkach: Strzeleckim i Sanguszków.

ac / fot. P. Topolski, archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821