Kłusował na chronione gatunki ptaków. Teraz sam został "upolowany"
access_time 2022-01-19 09:33:00
62-letni mieszkaniec Tarnowa zastawiał sidła na chronione gatunki ptaków i więził je w klatkach. W budynku gospodarczym trzymał zięby, szczygła i czyża. Kłusownikowi grozi do 5 lat więzienia.

Tarnowscy policjanci wpadli na trop kłusownika, który zastawiał sidła, łapał chronione gatunki ptaków, a następnie więził je w klatkach. W należącym do mężczyzny budynku gospodarczym mundurowi zabezpieczyli kilka klatek, w których znajdowały się dwie zięby, czyż i szczygieł.

- Podczas wykonywanych na miejscu czynności, policjanci znaleźli także żywołapkę - metalową konstrukcję ułatwiającą wabienie i nielegalne pozyskiwania ptaków. Usytuowana została ona na sąsiedniej posesji. Towarzyszący mundurowym funkcjonariusze straży leśnej nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia z gatunkami ptaków objętych ścisłą ochroną prawa - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Ptaki odzyskały wolność, a kłusownik może ją stracić. 62-latek usłyszał zarzut z artykułu 127a Ustawy o ochronie przyrody, czyli wejścia w posiadanie okazów objętych ochroną gatunkową, za co grozi mu od 3 miesięcy do lat 5 lat pozbawienia wolności.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821