Zbliżają się ferie. Sprawdź propozycje na zimowy wypoczynek w Tarnowie
access_time 2022-01-13 22:22:00
17 stycznia uczniowie z całej Małopolski rozpoczynają dwutygodniowe ferie zimowe. Sprawdź, jaką ofertę przygotował na ten okres Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz działające w mieście instytucje kultury.
  • Propozycje TOSIR-u na ferie. Lodowisko, basen, siatkówka, a może wyjazd na narty?

W tym roku w ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2022" będzie można skorzystać z Parku Wodnego przy ul. Piłsudskiego za 2,5 zł. Oferta będzie obowiązywać w poniedziałek, środę, piątek w godz. od 8 do 12 (z czego ostatnie wejście jest o godz. 11). Promocyjne ceny obowiązywać będą również na lodowiskach od poniedziałku do piątku w godz. od 10 do 13 (ostatnie wejście o godz. 12). Zarówno w przypadku obiektu przy ul. Wojska Polskiego, jak i przy ul. Traugutta cena za tercję wyniesie 2,5 zł. Warunkiem skorzystania z niższej ceny jest okazanie przy kasie ważnej legitymacji szkolnej.

Podczas ferii TOSiR zaplanował także cztery wyjazdy na narty na stok w Krynicy-Słotwinach. Odbędą się one: 18 stycznia (wtorek), 21 stycznia (piątek ) 25 stycznia (wtorek ) 28 stycznia (piątek). Wyjazd zaplanowano o godz. 7.30, zbiórka na parkingu hali TOSiR przy ul. Krupniczej 8a. Planowany wyjazd z Krynicy o godz. 16. Zapisy prowadzone są od dzisiaj, 10 stycznia.

Z kolei 21 i 28 stycznia (piątek) rozegrane zostaną turnieje piłki siatkowej. Rozgrywki prowadzone będą w godz. od 9 do 13 w hali przy ul. Krupniczej. Zapisy w dniu turnieju. Więcej informacji tutaj

 

  • Zimowy Turniej Gier w Bibliotece Pedagogicznej

Chętni będą mogli pograć w takie gry jak „5 sekund”, „Super Farmer De Lux”, „Splendor”, „Papua”, „Osada” i „Cortex”. W każdy dzień zaplanowano rozgrywki z inną grą. Przy każdym tytule jest podany minimalny wiek gracza. Dla najmłodszych (7-latków) przygotowano grę „Farmer de Lux”, jednak w przypadku większości planszówek wymagane jest, by minimalny wiek dziecka wynosił 10 lat.

Aby wziąć udział w rozgrywkach, należy zadzwonić (14 621 73 90 wew. 27) lub wysłać maila (multimedia@bpt.edu.pl). Przy zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

Turnieje rozgrywane będą od poniedziałku do piątku przez cały okres ferii zimowych (od 17 do 28 stycznia) w godzinach od 11:30 do 13. Spotkania ruszają od najbliższego poniedziałku. Szczegółowy harmonogram spotkań można znaleźć tutaj.

 

  • Piżamowe ferie z Muminkami

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie, we wtorek 18 stycznia zaprasza dzieci w wieku 5-12 lat na „Piżamowe ferie z Muminkami”. Zajęcia odbywały będą się w godz. 12-14 w mieszczącej się przy ul. Gumniskiej 28, filii nr 1.

Tematem przewodnim zajęć literacko-plastycznych będą sympatyczne trolle, bohaterowie książek fińskiej autorki, Tove Jansson. Ich uczestnicy wysłuchają mrożącej krew w żyłach świątecznej historii Muminka, wspólnie rozwiążą wiele zagadek, będą uciekać przed Buką, a także pomogą Włóczykijowi odnaleźć zaginiony instrument.

Strojem obowiązującym na jutrzejszym spotkaniu jest piżama (można przebrać się na miejscu), a organizatorzy zachęcają do wzięcia ze sobą ulubionej poduszki lub misia. Zajęcia odbędą się także we wtorek, 25 stycznia (godz. 12-14) oraz w dwa feryjne czwartki: 20 i 27 stycznia od godz. 16 do 18.

 

  • Ferie z OtwARTą Pracownią Sztuk Wizualnych TCK - warsztaty z kaligrafii

Zajęcia obejmować będą: zagadnienia teoretyczne związane z pracą kaligrafa, przygotowanie warsztatu i przyborów piśmienniczych, budowę i pisanie liter w kaligrafii łacińskiej oraz kaligrafii chińskiej. W ramach ćwiczeń praktycznych uczestnicy wykonają ceramiczne naczynka na tusz, przygotują unikatową papeterię w technice suminagashi, zrobią nietypowe narzędzia piśmiennicze (patyki ścięte, pióra bambusowe, pędzle i miotełki z gałązek, wikliny i innych materiałów). Poznają również konstrukcje liter oraz tajniki chińskiej kaligrafii. Organizatorzy zapewniają, że podczas zajęć uczestnicy będą mogli realizować także klasyczne zagadnienia z rysunku i malarstwa.

Zajęcia prowadzone będą w dwóch grupach. Pierwsza z nich spotykać się będzie od 17 do 21 stycznia (I tydzień ferii zimowych) w godz. od 10 do 13. Z kolei termin spotkań drugiej grupy wyznaczono tydzień później, od 24 do 28 stycznia.

Warsztaty poprowadzą Anna Śliwińska oraz Joanna Graniczkowska. Więcej informacji tutaj.

 

  • Ferie w BWA - "Powrót do przeszłości"

Dzieci podczas warsztatów wykonają odbitki techniką linorytu, stworzą kartki papieru oraz prace w duchu zero waste. Będzie także okazja do zrobienia zdobionej świeczki oraz mydła naturalnego. Warsztaty będą się odbywać w ramach aktualnej wystawy „8 bitów sztuki”.

Pięciodniowe zajęcia zaplanowane są od 17 do 21 stycznia w godzinach od 12 do 13.30.  Wiek uczestników to 6-10 lat. Feryjne spotkania poprowadzą Agada Dymańska oraz Aleksandra Kubisztal. Warsztaty w Pałacyku Strzeleckim są odpłatne, ich koszt to 100 zł za pięć dni. Materiały zapewnia organizator.

Liczba miejsc jest ograniczona, więc obowiązują zapisy mailowe edukacja@bwa.tarnow.pl lub telefoniczne 606 146 520. Więcej szczegółów tutaj

 

  • Zimowe laboratoriom artystyczne w Centrum Sztuki Mościce

Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów podczas ferii zimowych będzie postać Wandy Rutkiewicz, która 16 października 1978 roku zdobyła najwyższy szczyt ziemi. Oprócz tematu głównego na uczestników czekają inne atrakcje – dzieci będą mogły wykonać własnoręcznie prezent dla babci i dziadka z okazji ich świąt, nauczyć się programowania, zobaczyć film w Kinie Millenium oraz uczestniczyć w zabawie karnawałowej.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci powyżej 6 roku życia. Trwają od godziny 8 do 15, ale opieka zapewniona jest od godziny 7 do 16. W ramach zajęć podany będzie także jeden ciepły obiad oraz napoje i owoce. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu 535 550 070 lub mailowo: banach@csm.tarnow.pl. Koszt za jeden turnus 300 zł za dziecko / 60 zł za dzień. Szczegóły tutaj.

 

  • A może ferie w teatrze?

W ferie Teatr m. L. Solskiego zaprasza najmłodszych na dwa tytuły: "Powrót krasnoludków" (spektakl będzie grany 19 stycznia o godz. 11 oraz  20 stycznia o godz. 9 i 11) i "Tajemniczy ogród" (27 i 28 stycznia w godz. 9 i 11.30, natomiast 29 i 30 stycznia o godz. 16).

Ponadto w teatrze odbędą się muzyczno - aktorskie warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat pt. "Lata ptaszek", na podstawie tekstu Jana Brzechwy. Będą się na nie składać: ćwiczenia z emisji głosu, nauka tekstu na pamięć, ćwiczenia z synchronizacji ruchowej, nauka pracy w grupie oraz praca plastyczna polegająca na tworzeniu elementów kostiumów i scenografii spektaklu, w którym dzieci będą występować na zakończenie wspólnej przygody. Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku 24 stycznia do piątku 28 stycznia. W dniach 24 - 27 stycznia w godzinach od 9 do 15, natomiast na piątek 28 stycznia zaplanowano finałowy pokaz dla opiekunów (godz. 11 - 17). Koszt warsztatów 450 zł (w tym obiadowy catering). Zajęcia poprowadzą aktorka Kinga Piąty, muzyk Piotr Niedojadło oraz opiekunka Agnieszka Jasielec. Zapisy na warsztaty w Biurze Promocji i Organizacji Widowni, tel. 14 688-32-87, 784-976-025, do środy 19 stycznia.

 

  • Wybierzcie się do kina

Czas ferii umilą również kinowe propozycje. Wśród seansów znajdziemy takie animacje i filmy familijne jak: "Nawet myszy idą do nieba", "Jak ocalić smoka", „Sing 2", "Clifford. Wielki czerwony pies", "W 80 dni dookoła świata", "Wiki i jej Sekret". Szczegóły w repertuarach poszczególnych kin.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821