„Dzień dziś wesoły”. Ulicami Tarnowa przejdzie Orszak Trzech Króli
access_time 2022-01-02 09:47:00
„Dzień dziś wesoły” - pod takim hasłem w czwartek, 6 stycznia ulicami Tarnowa przejdzie tradycyjny Orszak Trzech Króli. Organizatorem wydarzenia jest parafia katedralna oraz VII Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie.

Orszak Trzech Króli tradycyjnie wyruszy z placu Katedralnego. Przemarsz rozpocznie się tuż po zakończeniu mszy świętej w katedrze o godz. 12 i przejdzie ulicami Starego Miasta (Rynek, ul. Wekslarska, Brama Pilzneńska, Wałowa, Targowa, Bernardyńska). Finał trasy zaplanowano w ogrodach ojców bernardynów. W rolę trzech mędrców ze Wschodu wcielą się uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, a dla uczestników przygotowano korony.

Hasłem tegorocznego orszaku są słowa "Dzień dziś wesoły". Jest to fragment kolędy "Z narodzenia Pana", która powstała na przełomie XVIII i XIX w. Autor tekstu i melodii pozostaje anonimowy.

Po zakończeniu orszaku, o godz. 16.30 na placu Katedralnym po raz ostatni wystawione zostanie misterium bożonarodzeniowe, przygotowane przez wspólnotę Cenacolo. 6 stycznia będzie też ostatnim dniem, kiedy będzie można odwiedzić zwierzęta w żywej szopce w ogrodzie ojców bernardynów.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821