Miał marihuanę i tytoń bez akcyzy. Grozi mu do trzech lat więzienia
access_time 2021-11-23 10:38:00
Mieszkaniec gminy Żabno posiadał w domu 51 gramów marihuany i ponad 33 kilogramy krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy, co oznacza ponad 37 tys. zł nieodprowadzonego podatku. 32-latkowi grozi wysoka grzywna i nawet trzy lata więzienia.

"Kryminalni" z Dąbrowy Tarnowskiej po uzyskaniu informacji, że 32-letni mieszkaniec gminy Żabno posiada środki odurzające i substancje psychotropowe, postanowili złożyć mu niezapowiedzianą wizytę. - W godzinach porannych funkcjonariusze zapukali do drzwi domu, które otworzył zaskoczony policyjną wizytą 32-latek. Po przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych oraz posesji okazało się, że mężczyzna ukrywał nie tylko narkotyki w postaci marihuany, ale także nielegalne wyroby tytoniowe. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 68 worków strunowych z krajanką tytoniową o łącznej wadze ponad 33 kilogramów, ponad 51 gramów marihuany oraz 12 470 złotych - relacjonuje asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

32-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków i popełnienia przestępstwa karno-skarbowego. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego szacowane są na ponad 37 tysięcy złotych.

ac / fot. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821