11. urodziny tarnowskiej Siemachy
access_time 2021-11-20 19:03:00
W piątek tarnowska Siemacha świętowała jedenaste urodziny. Nie zabrakło gratulacji, życzeń i tradycyjnego tortu. Młodzi Siemachowcy zaprezentowali umiejętności wokalne i taneczne.

Siemacha Spot Tarnów mieści się przy ul. 16 Pułku Piechoty. Jest placówką wsparcia dziennego, prowadzącą wszechstronną działalność dla dzieci, młodzieży, a od lipca tego roku również dla seniorów. To pierwszy tego typu ośrodek na świecie, będący przestrzenią do zabawy i nauki, zlokalizowany bezpośrednio w sąsiedztwie galerii handlowej. Trzykondygnacyjna nieruchomość liczy blisko 2 tys. metrów kw. powierzchni i składa się z kilku nowocześnie zaaranżowanych pomieszczeń, zaadaptowanych na pracownie edukacyjne, muzyczne, artystyczne i gabinety psychologa i pedagoga. Znajduje się tutaj także kuchnia z przestrzenną jadalnią.

Młodzi ludzie mogą w placówce nie tylko odrobić lekcje, czy skorzystać z pomocy w nauce, ale także odkryć nowe zainteresowania, grając na instrumentach muzycznych, tworząc dzieła plastyczne, czy zdobywając tarnowskie sceny teatralne. Pomagają w tym bezpłatne warsztaty, wspierające rozwój osobisty, edukacyjny, społeczny i fizyczny, a także liczne wyjazdy.  Wychowankowie mogą liczyć także na pomoc specjalistów: psychologów, pedagogów, wychowawców i instruktorów zajęć artystycznych. Aktualnie z oferty placówki korzysta ponad 160 wychowanków.

fot. M. Niemczura

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821