Tydzień Białej Wstążki. „Przerywam milczenie i walczę o siebie”
access_time 2021-11-19 10:33:00
„Przerywam milczenie i walczę o siebie” - pod takim hasłem przebiegać będzie tegoroczna, 10. edycja kampanii „Biała Wstążka”. Przez cały tydzień, od 29 listopada do 3 grudnia, chętni będą mogli skonsultować się ze specjalistami w zakresie przeciwdziałania przemocy. Dyżurować będą m.in. psychologowie, pedagodzy, prawnicy, a także tzw. osoby pierwszego kontaktu.

W tym roku organizatorzy kampanii „Biała Wstążka” chcą zwrócić szczególną uwagę na zjawisko przemocy w rodzinie. Ambasadorem akcji jest Anna Dudek - tarnowianka, która na własnej skórze doświadczyła przemocy, a po ponad 30 latach zdecydowała się przerwać milczenie i opowiedzieć swoją traumatyczną historię w książce „Wygrać z mroczną przeszłością”.

Tegoroczna „Biała Wstążka” rozpocznie się nietypowo, bo od rajdu rowerowego, w którym wezmą udział członkowie Grupy Rowerowej Bikers Tarnów, Klubu Turystyki Rowerowej Sokół Tarnów, Grupy Rowerowej Tarnowska Korba oraz niezrzeszeni sympatycy jazdy na rowerze. 28 listopada o godzinie 12 cykliści wyruszą z placu Kazimierza i zakończą zmagania na płycie tarnowskiego rynku. Trasa przejazdu dostępna jest tutaj.

Kampania zostanie oficjalnie zainaugurowana 29 listopada i potrwa do 3 grudnia. W jej ramach odbędzie się szereg spotkań poruszających tematykę przemocy w różnych aspektach. Będzie można skorzystać z porad psychologa, pedagoga i prawnika. Zaplanowano też m.in. warsztaty, szkolenia, projekcje filmów, zajęcia psychoedukacyjne, konkursy i happeningi. Jak co roku, w przedsięwzięcie zaangażują się również tarnowscy policjanci.

Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Szczegółowy program można znaleźć w załączniku poniżej.

ac / fot. Pexels

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821