Budowlany Oskar dla sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych
access_time 2021-09-30 09:50:00
Sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie otrzymała pierwszą nagrodę i tytuł „Budowy Roku 2020” w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Infrastruktury oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

Celem konkursu „Budowa Roku” jest wyróżnienie najlepiej przeprowadzonych procesów budowlanych. Kapituła przygląda się zarówno projektom powstałym od zera, jak i już istniejącym, poddanym przebudowom. Obiekty oceniane są w trzech etapach. Jury bierze pod uwagę m.in. jakość robót, rozwiązania techniczno-technologiczne procesu realizacji budowy, wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu. Do tegorocznego konkursu zakwalifikowano w ośmiu kategoriach 45 projektów. Wśród nagrodzonych inwestycji znalazła się sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, która zdobyła nagrodę I stopnia i tytuł „Budowy roku 2020”.

Nagrodę podczas warszawskiej gali z rąk minister Doroty Cabańskiej, przewodniczącej PZIiTB, prof. Marii Kaszyńskiej i dyrektora GDDKiA, Tomasza Żuchowskiego, odebrali prezydent Tarnowa Roman Ciepiela i Jolanta Światłowska, dyrektorka Zespołu Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego.

Sala Koncertowa została oddana do użytku w połowie ubiegłego roku. Dysponuje widownią na 238 stałych miejsc siedzących oraz dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych, w sumie - łącznie z dostawkami - występów może słuchać 268 osób. Posiada dużą scenę, 20-głosowe organy piszczałkowe, które na specjalne zamówienie wykonała firma Antona Skrabla ze Słowenii, fortepian koncertowy, profesjonalny sprzęt nagłaśniający i oświetlenie sceniczne, projektor laserowy, ośmiometrowy ekran oraz zaplecze (trzy garderoby, reżyserka - studio nagrań). W budynku znalazły się też sale ćwiczeniowe oraz muzyczna biblioteka, czyli fonoteka. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażony w system monitoringu oraz system sygnalizacji pożaru i włamania .

Koszt robót budowlanych wyniósł ponad 22 miliony złotych, całkowity koszt wraz z wyposażeniem zamknął się natomiast kwotą około 26 milionów złotych.

To już kolejny „Budowlany Oscar” dla tarnowskiej inwestycji. W ubiegłym roku w tym samym konkursie - również pierwszą nagrodę i tytuł „Budowy roku" - otrzymała Arena Jaskółka Tarnów.

ac / fot. archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821