Czaderski Wieczór, czyli spotkanie z Ambasadorem Tarnowa Yolą Czaderską-Hayek
access_time 2021-09-27 10:10:00
W najbliższy czwartek Galeria Bema20 pokaże wystawę fotografii poświęconej Yoli Czaderskiej-Hayek, która jako jedyna Polka zasiada w elitarnym stowarzyszeniu Hollywood Foreign Press Association, przyznającym Złote Globy. Podczas "Czaderskiego Wieczoru" będzie też okazja do porozmawiania ze znaną tarnowianką.

"Czaderski Wieczór" będzie składać się z dwóch części. Pierwsza to wernisaż wystawy fotografii poświęconej Yoli Czaderskiej-Hayek, który odbędzie się w czwartek, 30 września o godzinie 18 w galerii Bema 20. Drugą część zaplanowano w Sali Lustrzanej o godzinie 19.30. Tam z kolei przewidziano spotkanie audio z bohaterką wieczoru, podczas którego będzie można zadawać jej pytania oraz pokaz jednego z odcinków "Demakijażu Hollywood", w którym Yola Czaderska-Hayek zdradza swoje hollywoodzkie sekrety Krzysztofowi Ibiszowi.

Yola Czaderska-Hayek urodziła się w 1945 r. w Tarnowie. Ukończyła polonistykę na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. W czasie studiów poznała swojego przyszłego męża, Amerykanina Edwina Hayek. Jest autorką książek na temat Hollywood, dziennikarką, korespondentem filmowym, popularyzatorką sztuki i kultury polskiej w Stanach Zjednoczonych. W 2008 r. została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, przyznawanym przez Ministra Kultury. Rok później prezydent Lech Kaczyński uhonorował ją Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za szczególny wkład w promocję polskiego kina w Stanach Zjednoczonych. W czerwcu tego roku otrzymała honorowy tytuł „Ambasador Tarnowa”.

ac / fot. materiały prasowe

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821