Casting do Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes
access_time 2021-09-22 23:12:00
Zbliża się nabór do Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes. Przesłuchania odbędą się 2 i 9 października w godz. od 10 do 12 w sali prób chóru przy Bazylice Katedralnej.

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” istnieje od 1985 roku przy bazylice katedralnej w Tarnowie. Jego założycielem i dyrygentem jest ks. Władysław Pachota, a za kształcenie wokalne odpowiada Aleksandra Topor, wykonująca również sopranowe partie solowe. Chór jest laureatem ponad 20 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Wydał dziewięć płyt CD i jedną DVD. Trzy z nich były nominowane do najważniejszej nagrody polskiego rynku fonograficznego - Fryderyka, a jedna otrzymała tę statuetkę. Chór jest również laureatem złotych i platynowych płyt. Tarnowski zespół nagrywał dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, telewizji francuskiej France 2 i France 3, radia watykańskiego, holenderskiego i francuskiego.

Przesłuchania odbędą się w dwie kolejne soboty -  2 i 9 października w godz. 10-12 w sali prób chóru przy katedrze, znajdującej się na pierwszym piętrze (wejście schodami od strony pomnika Jana Pawła II). Zaproszenie kierowane jest do dziewcząt z IV i V klasy szkoły podstawowej.

ac / fot. A. Gawle

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821