Kolejny poślizg przy budowie parkletów na ul. Wałowej. Miasto nie może znaleźć firmy, która chciałaby wykonać mini ogrody
access_time 2021-08-27 11:56:00
Miały być gotowe do końca wakacji, a prace do dziś nie ruszyły. Mowa o parkletach, które miały stanąć na ulicy Wałowej w Tarnowie. Miasto ma coraz większy problem ze znalezieniem wykonawcy inwestycji.

Mini ogrody miały być gotowe już jesienią ubiegłego roku, wówczas jednak na przeszkodzie stanęły opóźnienia w realizacji przetargu. W połowie stycznia Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie wyłonił wykonawcę projektu, firmę Gdak Studio, której zadaniem było opracowanie koncepcji łączącej funkcję ulicy, deptaka oraz strefy spotkań, przy jednoczesnym zachowaniu zabytkowego charakteru miejsca. Początkowo zakładano, że parklety będą gotowe jeszcze przed wakacjami, jednak realizację wydłużyły uzgodnienia z konserwatorem zabytków. W lipcu miasto deklarowało, że inwestycja zakończy się do końca wakacji, jednak i tego terminu nie udało się dotrzymać. Tym razem pojawiły się problemy ze znalezieniem firmy, która podjęłaby się wykonania parkletów.

- Wysyłaliśmy zapytania ofertowe do firm, ale nie została złożona żadna oferta ze strony wykonawców. Będziemy jednak to postępowanie powtarzać do skutku - zapewnia Artur Michałek, dyrektor tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. - Problem jest na rynku i widać go też przy przetargach na inne inwestycje. Zachwiana została równowaga pomiędzy popytem a podażą. Jest mało firm, mają duży portfel zamówień, małe moce przerobowe i nie są w stanie wykonywać kolejnych zamówień - tłumaczy Michałek.

Parklety mają stanąć w trzech miejscach na ulicy Wałowej: w sąsiedztwie ul. Goldhammera, naprzeciw budowanego centrum multimedialnego i obok KRUS-u. Wykonanie dokumentacji kosztowało 56 tys. zł, a szacunkowy koszt jednego parkletu to ok. 50 tys. zł.

ac / fot. wizualizacja: Gdak Studio.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821