Z tej kategorii
Sztuka w centrum handlowym. Wystawa prac uczniów i absolwentów "Plastyka" w Gemini Park

2021-05-14 Wiadomości

W ramach Nocy Muzeów, w centrum handlowym Gemini Park Tarnów, można oglądać prezentację dokonań uczniów i absolwentów tarnowskiego Zespołu Szkół Plastycznych wraz z multimedialnymi projekcjami.

Na tarnowski Rynek wracają ogródki piwne. Miasto deklaruje wsparcie dla restauratorów

2021-05-15 Wiadomości

Zgodnie z decyzją rządu, od soboty wracają ogródki piwne i kawiarniane. Stoliki pojawią się również na tarnowskim Rynku. W tym sezonie miasto obniży restauratorom czynsze za dzierżawę terenu. Wszystko po to, by wspomóc poszkodowaną przez pandemię branżę i sprawić, by centrum znów zaczęło tętnić życiem.

Zaskakujący pomysł doradcy premiera. Chce wprowadzić godzinę policyjną dla niezaszczepionych

2021-05-14 Wiadomości

Wprowadzenie godziny policyjnej lub zakazu przemieszczania się między województwami dla osób, które nie chcą się zaszczepić - proponuje w piątkowej rozmowie z Radiem Zet prof. Miłosz Parczewski, lekarz naczelny ds. COVID-19 w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie.

Najbardziej oblegany wydział w starostwie powiatowym wkrótce zmieni siedzibę

2021-05-14 Wiadomości

Największy wydział w tarnowskim starostwie powiatowym - komunikacji i transportu - czeka w przyszłym roku przeprowadzka do nowej siedziby. Niedawno podpisana została umowa na dokończenie budowy i adaptację zakupionego przed trzema laty okazałego budynku przy ul. Ostrogskich.

Mieszkańcy Tarnowa chętni do gromadzenia deszczówki

2021-05-14 Wiadomości

Nie brakuje chętnych do łapania deszczówki. Od początku roku tarnowianie złożyli już około 40 wniosków o dofinansowanie do zbiorników na tzw. małą retencję i deszczówkę, czyli mniej więcej tyle, ile podczas ubiegłorocznej, pierwszej edycji programu. Tarnowski magistrat wciąż przyjmuje wnioski. W zależności od wielkości i rodzaju zbiornika, mieszkańcy mogą liczyć na dopłaty w wysokości od 500 do 4 tysięcy złotych.

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie likwiduje oddziały covidowe

2021-05-13 Wiadomości

Z powodu znaczącego spadku liczby hospitalizacji chorych na COVID-19, Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie zdecydował się zlikwidować wszystkie łóżka covidowe. W szczytowym momencie trzeciej fali pandemii w placówce znajdowało się ponad 100 pacjentów zakażonych koronawirusem. Dziś jest ich ponad dziesięciokrotnie mniej. Całkowite wygaszenie oddziałów ma nastąpić do 15 maja.

Rekordowa liczba cudzoziemców w regionie. Jakie nacje dominują?

2021-05-13 Wiadomości

W rekordowym tempie przybywa cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowych w ZUS. Na koniec marca w Małopolsce było ich 66,3 tysiąca. To o 3 tysiące więcej niż na koniec grudnia 2020 roku - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Międzynarodowa Noc Muzeów w Tarnowie. Zwiedzaj za darmno i do późnych godzin

2021-05-13 Wiadomości

W najbliższą sobotę, 15 maja, odbędzie się XV Międzynarodowa Noc Muzeów. W godz. od 15 do 22 będzie można bezpłatnie zwiedzić „Galerię Sztuki Dawnej” w Ratuszu, Muzeum Historii Tarnowa i Regionu w kamienicach przy Rynku 21-22 oraz Zamek w Dębnie.