Z tej kategorii
Tarnów nie straci dworca autobusowego? Prezydent Ciepiela: "Dworzec powinien być własnością publiczną. Podjąłem starania"

2021-03-04 Wiadomości

Po tym jak prywatny właściciel dworca autobusowego wypowiedział przewoźnikom umowy najmu, Tarnów stracił ważny punkt na komunikacyjnej mapie miasta. Prezydent Ciepiela postanowił działać. W pierwszej kolejności chce przyjąć plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, który obligowałby właściciela do utrzymana dotychczasowej funkcji dworca. Jeżeli to nie pomoże, będzie interweniował u marszałka.

Mija rok od potwierdzenia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce

2021-03-04 Wiadomości

4 marca mija rok odkąd wykryto w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa SARS-CoV-2. Od tego czasu zakażenie potwierdzono u ponad 1 mln 735 tys. osób, z których 44 360 zmarło.

Uczniowie tarnowskiego "Ogrodnika" zaprojektowali park w Tarnowcu

2021-03-04 Wiadomości

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno - Ogrodnicznych w Tarnowie podczas zajęć praktycznych zaprojektowali koncepcję parku przy Orliku w Tarnowcu. - Najpierw, jesienią oglądaliśmy to miejsce, a teraz powstał projekt, który będzie realizowany lada chwila. Samorząd zakupi zaproponowane przez uczniów drzewa i krzewy, a młodzi ludzie pomogą w ich nasadzeniach – mówi pełniący obowiązki dyrektora, tarnowskiego "Ogrodnika", Robert Kozioł.

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Tarnowie

2021-03-03 Wiadomości

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 1272 Małopolan, w naszym regionie najwięcej odnotowano ich w Tarnowie.

Zbliżają się 691. urodziny Tarnowa. Co przygotowało miasto?

2021-03-03 Wiadomości

7 marca Tarnów będzie świętować 691. rocznicę lokacji miasta. Z tej okazji tarnowskie instytucje kultury przygotowały kilka propozycji.

Manifestacja przed sądem w obronie uczestnika strajku kobiet

2021-03-03 Wiadomości

Grupka osób protestowała w środę przed gmachem Sądu Rejonowego w Tarnowie na znak solidarności z 19-letnim Michałem Babralą. Licealista odpowiada za to, że podczas strajku kobiet nie chciał się wylegitymować i nie zachowywał dystansu. Kolejną rozprawę wyznaczono na 7 kwietnia.

Rusza nabór do tarnowskich przedszkoli. Ważne terminy, o których trzeba pamiętać

2021-03-03 Wiadomości

W środę 3 marca rozpoczyna się rekrutacja do tarnowskich przedszkoli publicznych. W 24 placówkach przygotowano 912 miejsc dla nowych przedszkolaków. Zapisy potrwają do 24 marca. Wcześniej rodzice mieli czas na złożenie deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego.

Tarnowscy drogowcy łatają dziury. Czekają też na sygnały od mieszkańców

2021-03-02 Wiadomości

Na ulicach Tarnowa trwają prace związane z naprawą nawierzchni dróg po sezonie zimowym. Urzędnicy zachęcają również mieszkańców, by zgłaszali miejsca, gdzie z powodu ubytków jeździ się najgorzej.