Z tej kategorii
Szybkie testy antygenowe w każdej karetce. Do tarnowskiego pogotowia trafi ponad 1,5 tys. sztuk

2020-11-23 Wiadomości

W ciągu najbliższych dni do wszystkich małopolskich karetek trafią testy antygenowe. Dzięki nim już po kilkunastu minutach ratownicy medyczni będą wiedzieć, czy dany pacjent jest zakażony koronawirusem. Wyniki testów dyspozytorzy wprowadzą do systemu EWP.

Zmarł ks. prałat Józef Poremba – wieloletni proboszcz Parafii NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

2020-11-23 Wiadomości

W niedzielę 22 listopada nad ranem zmarł ks. prał. Józef Poremba, rezydent i wieloletni proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Miał 82 lata.

Czy testy na koronawirusa w Małopolsce będą obowiązkowe? Decyzja w tym tygodniu

2020-11-23 Wiadomości

W tym tygodniu będzie podjęta decyzja, czy badania przesiewowe w trzech regionach pod kątem koronawirusa będą dla wszystkich chętnych, czy będą obowiązkowe – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Decyzja zapadnie po dyskusji z epidemiologami.

"Strażnicy kirkutu" - wystawa plenerowa pod bimą

2020-11-22 Wiadomości

W sobotę w "Galerii na Płocie" pod bimą przy ul Żydowskiej otwarto plenerową wystawę "Strażnicy kirkutu". To kilkadziesiąt fotografii cmentarza żydowskiego, wykonanych przez uczestników Otwartej Pracowni Sztuk Wizualnych, działającej przy Tarnowskim Centrum Kultury, a prowadzonej przez członków Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Ile szpitali tymczasowych działa już w Małopolsce? Kiedy zostanie otwarty w Tarnowie?

2020-11-21 Wiadomości

Do poziomu blisko 4 tysięcy łóżek została rozbudowana baza łóżek dla pacjentów z COVID-19 w województwie małopolskim – podał w sobotę wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Obecnie działają dwa szpitale tymczasowe, a w najbliższym czasie otwarty będzie trzeci.

Rząd zapowiada masowe testowanie Małopolan pod kątem koronawirusa

2020-11-21 Wiadomości

W najbliższym czasie opracujemy, jak będzie wyglądał model logistyczny przeprowadzenia badań przesiewowych. Jesteśmy po dyskusji, które regiony wybrać. Będą to: Podkarpacie, Małopolska i Śląsk - poinformował w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Premier ogłosił kolejne zmiany: galerie handlowe otwarte, szkoły nadal zamknięte

2020-11-21 Wiadomości

Od przyszłej soboty, 28 listopada, będą mogły działać placówki handlowe – zapowiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Gastronomia, kina, teatry, siłownie i kluby fitness pozostaną zamknięte do 27 grudnia. Przedłużone zostanie również zdalne nauczanie w szkołach.

Marta Twardy z tarnowskiego MOPS-u z ministerialną nagrodą

2020-11-21 Wiadomości

Marta Twardy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie otrzymała nagrodę specjalną Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.