Z tej kategorii
Kolejne roszady w parafiach diecezji tarnowskiej

2021-08-03 Wiadomości

Są kolejne zmiany personalne w diecezji tarnowskiej. Dotyczą one m.in. stanowisk proboszczów i przeniesienia wikariuszy do innych parafii. Decyzje zadekretował biskup Andrzej Jeż.

Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich. Gdzie są jeszcze wolne miejsca?

2021-08-03 Wiadomości

Rozpoczyna się nabór uzupełniający do szkół ponadpodstawowych w Tarnowie. W sumie w miejskich szkołach zostało 186 wolnych miejsc. Najwięcej w technikach, bo aż 68.

Rekomendacje dla szkół: szczepienie, dezynfekcja, dystans, higiena, maseczki i wietrzenie

2021-08-03 Wiadomości

Szczepienie dla pracowników szkół i uczniów w określonych grupach wiekowych, dezynfekcja, dystans, higiena, maseczki i wietrzenie – to główne rekomendacje zawarte w wytycznych sanitarnych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujących od 1 września 2021 r.

Przedłuża się remont promu w Otfinowie. Utrudnienia potrwają do połowy sierpnia

2021-08-02 Wiadomości

W Otfinowie nadal trwa remont przeprawy promowej na rzece Dunajec. Prace potrwają dłużej niż początkowo zakładano, bo do 16 sierpnia.

Wino, muzyka, swojskie jadło i słowiańskie obrzędy. Zbliżają się „Wianki na Winnicy”

2021-08-02 Wiadomości

Zbliża się 5. edycja „Wianków na Winnicy”. Popularna impreza odbędzie się w niedzielę, 15 sierpnia, a jej uczestników ugości Winnica Dąbrówka (Dąbrówka Szczepanowska w gminie Pleśna). Program jest bogaty – będzie smacznie, muzycznie i magicznie. Początek o godz. 16. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Niedługo zacznie się remont dwóch ulic w centrum Tarnowa. Będą utrudnienia w ruchu

2021-08-02 Wiadomości

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie przygotowuje się do remontu dwóch ulic - Krasińskiego i Nowy Świat. Trwają przetargi, które wyłonią wykonawców inwestycji.

Łukasz Maciejewski z medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej"

2021-08-02 Wiadomości

Podczas uroczystego otwarcia 23. Kina na Granicy w Cieszynie, Łukasz Maciejewski, dyrektor artystyczny festiwalu po polskiej stronie, otrzymał order „Zasłużonego dla Kultury Polskiej" za budowanie mostów kulturowej przyjaźni pomiędzy Polakami, Czechami i Słowakami, a także za tworzenie unikatowej marki „Kina na Granicy". Obok Maciejewskiego, odznaczenie przyjęli też Łukasz Kazimierowicz i Jakub Gajdica – dyrektorzy organizacyjni KNG po polskiej i czeskiej stronie.

Godzina "W" w Tarnowie. Zobacz jak upamiętnili ją mieszkańcy

2021-08-01 Wiadomości

W rocznicę powstania warszawskiego w całej Polsce zawyły syreny alarmowe. Tarnowianie uczcili powstańców na placu Sobieskiego. Mieszkańcy przynieśli biało-czerwone flagi, odpalono też flary i śpiewano patriotyczne pieśni.