Uwaga kierowcy! Nadjeżdża 78. Tour de Pologne. Będą utrudnienia
access_time 2021-08-10 09:41:00
W poniedziałek 9 sierpnia ruszył 78. Tour de Pologne. Na trasie wyścigu po raz kolejny znajdzie się Tarnów. Kiedy i gdzie pojawią się utrudnienia w ruchu?

Na zmiany trzeba będzie przygotować się już w środę, 11 sierpnia. Będą one obowiązywały na terenie Mościc. Od godziny 19:00 zamknięty będzie parking przy kościele parafialnym w Mościcach. Ograniczenia będą obowiązywać aż do czasu opuszczenia przez ekipy Tour de Pologne w dniu 12 sierpnia.

Dzień później, we czwartek, 12 sierpnia, w godzinach 12:30-15:30 ul. Kwiatkowskiego będzie wyłączona z ruchu na odcinku od skrzyżowania z ulicą Czerwonych Klonów aż do ronda przy ul. Chemicznej. Brama wjazdowa nr 1, od ulicy Kwiatkowskiego do Grupy Azoty S.A. będzie nieczynna dla ruchu kołowego. Wjazd na teren zakładów w godz. 12.30-15.30 będzie możliwy bramami numer 3, również na ul. Kwiatkowskiego  i 6 przy KAPRO, po wcześniejszym (o ile to konieczne) odebraniu przepustek w biurze. Ponadto, zamknięty zostanie wjazd na parking przy dawnym sklepie Jaskółka przy zajezdni MPK, a wyjazd z parkingu będzie możliwy jedynie w lewo. W godzinach 14-15 na terenie całej dzielnicy Mościce będzie utrudniony ruch samochodowy. Z ruchu będzie czasowo wyłączana część ulic m.in. Głogowa, Jarzębinowa, Topolowa, Zbylitowska, Czarna Droga.

W czwartek, 12 sierpnia, nie będzie również możliwości pozostawienia samochodów wzdłuż ulicy Kwiatkowskiego. Ponadto we środę i czwartek nieczynny będzie także parking przy biurze przepustek. Pracownicy Grupy Azoty będą mogli wjeżdżać na teren zakładu i pozostawić swoje samochody. Inni, którzy w tym czasie będą chcieli załatwić sprawy, będą musieli parkować  na zajezdni lub na osiedlowych parkingach.

Na czas trwania wyścigu zostanie także wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej z Koszycką. Ruchem będą kierować policjanci. Ruch zostanie wstrzymany na pół godziny przed startem peletonu, a zaraz po przejechaniu kolarzy ulicami Mościc ponownie uruchomiony.

W Tarnowie start peletonu nastąpi o godzinie 14.45 z ulicy Głogowej. Następnie kolarze ruszą ulicami Jarzębinową, Topolową, Zbylitowską, Czarną Drogą, Krakowską oraz Koszycką. Na ostatnim odcinku nastąpi ostry start, planowany około godziny 15.

Tour de Pologne zakończy się w Krakowie 15 sierpnia. Łącznie - podczas 7 etapów - kolarze przemierzą trasę liczącą 1140 km.

ac / źródło UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821