Ostatni dzień szczepień w hali przy ulicy Gumniskiej
access_time 2021-07-22 10:22:00
Miejski Punkt Szczepień Powszechnych w hali przy ulicy Gumniskiej oficjalnie kończy działalność. W czwartek do godz. 15, bez rejestracji, będzie można przyjąć w nim szczepionkę firmy Pfizer.

- W Tarnowie mamy aż piętnaście punktów, w których można się zaszczepić. W każdym z nich są miejsca. Nie ma więc już potrzeby, by utrzymywać tak kosztowną salę, kiedy przyjąć szczepionkę można praktycznie bez kolejki w innych punktach – przekazał prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych, Jan Musiał.

Po 22 lipca szczepienia będą się odbywać w punktach mobilnych i w przychodniach. Zastrzyki przeciw COVID-19 można przyjąć w Centrum Medycznym KOL-MED, Zespole Przychodni Specjalistycznych (dwa punkty), PZU Zdrowie Centrum Medycznym, Miejskiej Przychodni Lekarskiej numer 1, 3, 4 i 5, CenterMedzie, nMedica (dwa punkty), Mościckim Centrum Medycznym i w Punkcie Szczepień Powszechnych w Arenie Jaskółka Tarnów. Od kilku dni szczepionkę można przyjąć także w aptece Niskie Ceny przy ulicy Czerwonych Klonów 4 oraz w aptece Euromedycyna przy ul. Długiej 19. Z kolei w najbliższą sobotę będzie można przyjąć preparat podczas pikniku „Tarnów się szczepi”, który odbędzie się na terenie Centrum Wypoczynku i Rekreacji Kantoria w godz. 15-19.

Likwidacja punktu szczepień w hali przy ulicy Gumniskiej oznacza, że ta w sierpniu będzie już mogła powrócić do swojej poprzedniej funkcji, czyli imprez sportowych.

Do tej pory w Tarnowie dwiema dawkami preparatu przeciwko COVID-19 zaszczepiono 42,2 proc. mieszkańców. Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w tym momencie na tle innych miast podobnej wielkości zajmujemy przedostatnie miejsce. Gorzej notowane jest tylko Zabrze (40,7 proc.).

ac / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821