Podtarnowska gmina walczy z procederem podrzucania śmieci. Pomaga monitoring
access_time 2021-07-21 13:44:00
Strażnicy z gminy Tarnów znaleźli sposób na osoby podrzucające śmieci. W miejscu, gdzie było najwięcej takich zgłoszeń zamontowali monitoring. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W ostatnim czasie kamery zarejestrowały tam siedem przypadków tego nielegalnego procederu.

Odkąd nasilił się problem podrzucania śmieci do przycmentarnego kontenera na odpady w podtarnowskim Błoniu, w jego pobliżu zamontowano monitoring. - Nie ma tygodnia, w którym strażnicy gminni nie ujawniliby nielegalnie podrzuconych śmieci. Pomimo zmiany kontenera mającego na celu ograniczenie wrzucania wielkogabarytowych odpadów, to nadal spotkać w nim możemy rowery, opony, zabawki dziecięce czy też odpady zielone - mówi Arkadiusz Łucarz, komendant straży gminnej.

Dzięki kamerom strażnicy ujawnili już siedem takich przypadków, z czego czterech sprawców zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec pozostałych osób prowadzone są czynności wyjaśniające.

- Mandat karny to nie wszystko. Sprawcy są zobowiązani do wyciągnięcia odpadów z kontenera i oddania ich tam gdzie ich miejsce. Gmina Tarnów za jeden kontener odpadów cmentarnych płaci 750 zł, natomiast kwota ta może wzrosnąć do nawet 1500 zł, jeżeli w kontenerze znajdą się m.in. odpady komunalne, wielkogabarytowe czy też budowlane - dodaje komendant.

Montaż kolejnych kamer planowany jest w innych newralgicznych miejscach na terenie gminy Tarnów. 

Przypomnijmy, pozostawienie odpadów w niedozwolonych miejscach jest ścigane przez policję i podlega karze grzywny z art. 75 Kodeksu Wykroczeń do 500 złotych.

ac / fot. archiwum gminy Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821