Zakliczyn zbuduje kolejne mieszkania. Tym razem w Paleśnicy
access_time 2021-06-23 10:04:00
W Paleśnicy zostanie wybudowany kolejny wielorodzinny budynek. 30 mieszkań „pod klucz” ma zostać oddanych za niespełna dwa lata. Samorząd Zakliczyna otrzymał na tę inwestycję przeszło 7,1 mln zł. wsparcia z Funduszu Dopłat.

W Lusławicach trwa budowa wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Za kwotę przeszło 6,8 mln zł w przyszłym roku „pod klucz” oddanych zostanie 40 mieszkań. Dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych wyniosło 95 procent, czyli 6,6 mln zł. Tymczasem gmina Zakliczyn otrzymała pieniądze na drugi blok mieszkalny, który powstanie w Paleśnicy, na działce obok Ośrodka Zdrowia. Ma tam być 30 mieszkań o różnym metrażu, zaprojektowanych z myślą o rodzinach z dziećmi, ale również o seniorach, z wszelkimi udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Cena najmu będzie wynosić około 10-11 zł za metr kwadratowy, a więc za mieszkanie około 50 m kwadratowych miesięczny czynsz będzie wynosił około 500 zł plus koszty mediów. W perspektywie około 20 lat najemcy będą mogli nabyć mieszkania na własność.

Wsparcie finansowe do inwestycji z rządowego programu zakładającego rozwój budownictwa komunalnego wynosi przeszło 7,1 mln zł. Jako wkład własny gmina Zakliczyn ma dołożyć oszczędności z przetargu na obiekt w Lusławicach – to w sumie ponad  1,8 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ostateczna wartość inwestycji będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.

- Mamy już wszelką potrzebną dokumentację i przystępujemy do ogłoszenia przetargu na budowę budynku w Paleśnicy, która potrwać ma około dwudziestu miesięcy. Mieszkania gotowe będą więc w połowie 2023 roku. Konsekwentnie działamy w tym kierunku, aby mieszkańcy naszej gminy, a zwłaszcza młodzi ludzie w poszukiwaniu własnych czterech kątów nie musieli opuszczać ziemi zakliczyńskiej i wykorzystujemy wszelkie możliwości stwarzane obecnie przez rząd – podkreśla burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak.

Fot. wizualizacja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A