"Łowcy głów" wytropili w Tarnowie 58-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania
access_time 2021-06-10 11:59:00
Policyjni "łowcy głów” zatrzymali w Tarnowie 58-latka ukrywającego się przed austriackim wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania w związku z podejrzeniem o produkcję i handel narkotykami.

Jak informuje rzecznik małopolskiej policji, mł. insp. Sebastian Gleń, w ostatnim czasie austriacki wymiar sprawiedliwości zwrócił się do polskiej policji o pomoc w zatrzymaniu dwóch naszych obywateli, poszukiwanych na podstawie Europejskich Nakazów Aresztowania. Według przekazanych informacji, istniało prawdopodobieństwo, że mogą oni ukrywać się na terenie województwa małopolskiego.

Poszukiwanymi to 58 - latek oraz jego 32 - letni syn. Obaj podejrzani byli o produkcję i obrót na terenie Austrii środkami odurzającymi, m.in. marihuaną i żywicą konopi indyjskiej o wysokiej zawartości THC. Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych wydziału kryminalnego KWP w Krakowie, którzy na co dzień ścigają i zatrzymują najgroźniejszych przestępców, często ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Kryminalni ustalili, że starszy z mężczyzn przebywa w Małopolsce, a młodszy - na Śląsku. Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze były więc prowadzone na terenie dwóch województw. Przestępcy często zmieniali miejsca pobytu, jak również środki transportu. Pomimo tego faktu, zostali namierzeni, a wczoraj rano zatrzymani. Starszy wpadł w ręce kryminalnych w Tarnowie, natomiast 32-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań w Katowicach. Obecnie trwają czynności procesowe z udziałem podejrzanych.

Źródło: policja

Komentarze...