W Zakliczynie powstanie Muzeum Regionalne
access_time 2021-05-07 05:16:00
W budynku dawnego przedszkola przy ul. Jagiellońskiej w Zakliczynie, powstanie Muzeum Regionalne. Samorząd na pierwszy etap prac otrzymał 210 tys. zł ministerialnego dofinansowania.

- Muzeum Regionalne będzie przybliżać historię oraz tradycję regionu i Ziemi Zakliczyńskiej dzięki wystawom, prelekcjom oraz pokazom, które będą tam miały miejsce. W muzeum będą organizowane wspólnie z innymi instytucjami związanymi z kulturą i edukacją wydarzenia przy wykorzystaniu nowych technologii. Muzeum będzie też pozyskiwać na swoje wyposażenie relikty przeszłości. Sporo eksponatów zresztą już mamy zgromadzonych, są w dyspozycji Zakliczyńskiego Centrum Kultury – tłumaczy Dawid Chrobak, burmistrz Zakliczyna.

Dla potrzeb muzeum postanowiono przebudować i dostosować budynek dawnego przedszkola przy ul. Jagiellońskiej, które dwa lata temu przeniesiono do nowego obiektu przy ul. Spytka Jordana. Wkrótce ruszy rozbudowa i modernizacja pomieszczeń. Zakupione zostanie też wyposażenie do sal ekspozycyjnych i zaplecza technicznego. Na pierwszy etap prac samorząd Zakliczyna otrzymał 210 tys. zł z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Łączny koszt inwestycji szacowany jest na ok. 600 tys. zł. Przetarg ma zostać ogłoszony w czerwcu.

Fot. Zakliczyńskie Centrum Kultury / fb

Komentarze...