Rozpoczęła się budowa węzła przesiadkowego przy ul. Krakowskiej
access_time 2021-04-29 09:00:00
Ruszyły prace związane z budową węzła przesiadkowego przy ul. Krakowskiej. Inwestycję za nieco ponad milion zł realizuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, które zostało wyłonione w przetargu. Prace mają potrwać do końca czerwca.

W pierwszej kolejności ekipa budowlana zajmuje się przebudową wykonanego z kostki parkingu przy Dworcowej. Znajdzie się tam 12 miejsc parkingowych i miejsca postojowe typu kiss&ride o ograniczonym czasie postoju. Z kolei u zbiegu ulic Dworcowej i Krakowskiej zostanie zamontowana zadaszona wiata na kilkadziesiąt rowerów, połączona z samoobsługową stacją napraw.

Gruntowna przebudowa węzła przy ul. Krakowskiej, a wraz z nią utrudnienia w ruchu, rozpocznie się w pierwszej połowie maja. W efekcie o ok. 45 metrów wydłużona zostanie zatoka autobusowa, która pomieści pięć autobusów i trzy busy; powstanie też peron, na którym zostaną ustawione zadaszone, podświetlone wiaty, wyposażone w miejsca przeznaczone do ładowania urządzeń mobilnych. Na węźle zostaną zamontowane elektroniczne tablice z rozkładami jazdy; jedna z nich będzie podawała informacje o czasie odjazdu najbliższych pociągów, które zatrzymują się na tarnowskim dworcu PKP. W sąsiedztwie węzła zostaną również zbudowane ścieżki rowerowe.

Węzeł przesiadkowy ma być gotowy pod koniec czerwca.

Fot. Tomasz Schenk

Komentarze...