Koniec z noszeniem maseczek na świeżym powietrzu. Od kiedy?
access_time 2021-04-28 12:17:00
Od 15 maja będziemy proponowali zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu przy zachowaniu dystansu 1,5 metra - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Otwieramy też gastronomię zewnętrzną oraz teatry, kina na świeżym powietrzu z obłożeniem do 50 proc. - dodał.

Zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu będzie możliwe, jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15.

- 15 maja to też jest bardzo ważna data, ponieważ od tego terminu będziemy proponowali rozwiązanie, że na zewnątrz maseczki nie będą musiały być noszone, o ile oczywiście jest zapewniony dystans półtora metra, który jest wymagany - oświadczył szef resortu zdrowia na konferencji prasowej.

Podkreślił, że "w każdej sytuacji, która oznacza niemożność zachowania tego dystansu, maseczki nadal powinny być noszone, bo są podstawowym zabezpieczeniem".

- Ponieważ dajemy możliwość funkcjonowania bez maseczek na zewnątrz, to otwieramy również gastronomię zewnętrzną; teatry, kina na świeżym powietrzu z obłożeniem 50 proc. - powiedział Niedzielski.

Ponadto - mówił - imprezy okolicznościowe jak wesela czy komunie będą mogły być organizowane w limicie do 25 osób. - Ale powtarzam, na świeżym powietrzu, tak by zabezpieczyć, czy w miarę bezpiecznie realizować te uroczystości - powiedział minister zdrowia. (PAP)

Komentarze...