W Tarnowie otwarto punkt szczepień powszechnych
access_time 2021-04-28 09:55:00
W Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Gumniskiej w Tarnowie uruchomiono w środę drugi w Małopolsce punkt szczepień powszechnych przeciwko COVID-19. Będzie on działał przez 7 dni w tygodniu, szczepiąc nawet 700 osób dziennie.

Punkt funkcjonuje w ramach Narodowego Programu Szczepień, a jego operatorem jest Mościckie Centrum Medyczne i Zespół Przychodni Specjalistycznych we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa.

We wtorek miasto otrzymało z Agencji Rezerw Materiałowych 810 szczepionek firmy Pfizer, które wystarczą na pierwsze dwa dni szczepień. W piątek dostawa kolejnej partii preparatu. Jak informuje prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, zainteresowanie szczepieniami jest bardzo duże. – Dzisiaj, w dniu otwarcia tarnowskiego punktu szczepień, zarejestrowanych było już ponad cztery tysiące chętnych – mówi Ciepiela. – Te liczby cieszą, bo biorąc pod uwagę osoby już zaszczepione widać, że tarnowianie chcą się szczepić i poważnie podchodzą do zagrożenia zachorowaniem na COVID-19.

Szczepienia odbywają się w sześciu stanowiskach. Wywiad na temat stanu zdrowia i samo przyjęcie preparatu trwa od 10 do 15 minut. Wszyscy uprawnieni i chętni do zaszczepienia umawiani są na konkretne godziny, nie powinny więc tworzyć się przestoje.

Na szczepienia można się zapisywać dzwoniąc na ogólnopolską, całodobową infolinię 989. Można też skorzystać z miejskiej infolinii pod numerami 14 688 26 76 i 14 688 25 77, czynnej od godziny 7 do 19.

Przypomnijmy, że miasto udostępniło dwie specjalne linie autobusowe MPK o numerach 121 i 122, które dowiozą chętnych pod sam punkt szczepień. Jak informuje magistrat, w pierwszym dniu szczepień nie było dużego zainteresowania tą formą dojazdu, bo większość pacjentów korzystała z samochodów. Być może jednak to się zmieni w kolejnych dniach.

Autobusy kursują co 45 minut od poniedziałku do niedzieli. Linia nr 121 rozpoczynać będzie trasę na pętli na osiedlu Jasna II, prowadzić będzie ulicami: Wojska Polskiego, Starodąbrowską, Słoneczną, Lwowską i Mostową. Linia nr 122 rozpocznie kurs spod Parku Wodnego i przejedzie przez ulice: Piłsudskiego, Romanowicza, Klikowską, Solidarności, Mickiewicza, Starodąbrowską oraz Mostową. Powrót spod hali przy ul. Gumniskiej odbywać się będzie tymi samymi trasami.

Fot. P. Topolski / archiwum UMT

Komentarze...