Bezwzględnie oszukał staruszkę metodą "na policjanta". Kobieta straciła ponad 80 tys. zł
access_time 2021-04-27 08:33:00
92-letnia mieszkanka Tarnowa straciła ponad 80 tys. zł, bo uwierzyła, że pomaga synowi, który spowodował śmiertelny wypadek. Pieniądze przekazała fałszywemu policjantowi, który przyszedł do jej mieszkania.

Do oszustwa doszło w zeszłym tygodniu w Tarnowie. Do 92-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Powiedział seniorce, że jej syn spowodował śmiertelny wypadek samochodowy i teraz, aby uniknąć więzienia, musi wpłacić wysoką kaucję. Kobieta, nie zastanawiając się długo, przekazała oszustowi trzymane w domu oszczędności w kwocie ponad 80 tys. zł. Mężczyzna odebrał pieniądze w jej mieszkaniu i słuch po nim zaginął.

Jak informuje policja, w tym samym dniu odnotowano jeszcze kilka innych prób wyłudzeń metodą "na policjanta". W pozostałych przypadkach rozmówcy jednak bardzo szybko zorientowali się, że mają do czynienia z oszustem i rozłączyli połączenie. - Jest to najpewniejszy sposób na to, by uniknąć kłopotów finansowych - przypomina asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.- Chrońmy siebie i swoich bliskich przed oszustwami. Ostrzegajmy swoich dziadków i starsze osoby przed ludźmi podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów. Sami też bądźmy czujni. Im więcej i głośniej mówi się o tego rodzaju wyłudzeniach, tym trudniej ich dokonywać - apeluje rzecznik.

Fot. Pixabay

Komentarze...