W Tarnowie niebawem ruszą masowe szczepienia. Hala Gumniska prawie gotowa
access_time 2021-04-09 19:50:00
Tarnów przygotowuje się do uruchomienia Masowego Punktu Szczepień przeciw COVID-19. Dziennie będzie mogło się w nim zaszczepić nawet 700 osób.

Masowy Punkt Szczepień będzie mieścił się w hali przy ulicy Gumniskiej; jego prowadzeniem zajmują się dwie spółki: Mościckie Centrum Medyczne i Zespół Przychodni Specjalistycznych. W budynku uruchomionych zostanie sześć stanowisk szczepień, które dziennie będą mogły obsłużyć nawet 700 osób. Szczepienia mają ruszyć 19 kwietnia. W najbliższym tygodniu zostanie uruchomionych pięć linii telefonicznych, przez które będzie można się zarejestrować. Szczepienia będą wykonywane przez siedem dni w tygodniu, w godzinach od 7 do19. Cały parking przed halą ma być przeznaczony do dyspozycji pacjentów. Miasto udostępni też dwie specjalne linie autobusowe MPK, które dowiozą chętnych pod sam punkt szczepień.

Przypomnijmy, że drugi punkt masowych szczepień ma zostać uruchomiony w Arenie Jaskółka Tarnów. Zgodnie z decyzją wojewody małopolskiego jego tworzeniem zajmuje się Szpital Wojewódzki św. Łukasza.

Na ten moment w Tarnowie działa 10 placówek (w 12 punktach), w których można się zaszczepić. To Centrum Medyczne KOL-MED, Zespół Przychodni Specjalistycznych, PZU Zdrowie, Miejska Przychodnia Lekarska nr 1, 3, 4 i 5, CenterMed, nMedica oraz Mościckie Centrum Medyczne. Dodatkowo szczepionki podawane są także w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika oraz w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza. Obecnie w mieście dziennie szczepi się średnio 200-300 osób.

ac, fot. Tomasz Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A