Mieszkańcy stworzą wyjątkową wystawę. Poszukiwane wspomnienia i stare fotografie Mościc
access_time 2021-02-22 04:59:00
W Centrum Sztuki Mościce trwają przygotowania do uczczenia 91. urodzin Mościc. W planach jest wystawa plenerowa i pamiątkowa publikacja. W związku z tym instytucja zwraca się do mieszkańców z prośbą o pomoc w zebraniu archiwalnych zdjęć i wspomnień dotyczących tej przyfabrycznej dzielnicy.

CSM zbiera wspomnienia i zdjęcia o ludziach, którzy zapadli w pamięć, wydarzeniach, które okazały się ważne dla mieszkańców i o miejscach, które już nie istnieją. Ważne są drobiazgi, detale, zakątki jak np. place budowy, życie sąsiedzkie, zabawy czy zajęcia dla dzieci i dorosłych.

Pamiątki można przynieść do Centrum Sztuki Mościce osobiście, umawiając się wcześniej telefonicznie pod numerem 14 633 46 15 lub 14 633 46 21 albo mailowo edukacja@csm.tarnow.pl. Można także opisać swoje wspomnienia w formularzu online, który znajduje się tutaj.

Fotografie zostaną zamienione na wersję cyfrową i przekazane na ogólnodostępną wystawę plenerową. Wydana zostanie także publikacja. Pisemne wspomnienia, po zredagowaniu, zostaną wydane w formie książki.

Fot. źródło CSM

Komentarze...