Sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych wyróżniona tytułem Lidera Małopolski
access_time 2021-02-19 05:15:00
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski przyznało tytuły Lider Małopolski 2020. W ten sposób doceniono inwestycje i działania, które najbardziej przyczyniają się do rozwoju naszego regionu. W tym roku w gronie liderów znalazła się sala koncertowa tarnowskiego Zespołu Szkół Muzycznych.

Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, w skład której wchodzą przedstawiciele 27 samorządów, co roku przyznaje 10 równorzędnych tytułów Lider Małopolski oraz jeden Tytuł Specjalny. W XXI edycji konkursu za jedną „lokomotyw Małopolski”, czyli najważniejszych inicjatyw, spektakularnych dokonań oraz ważnych gospodarczo i społecznie inwestycji z terenu historycznej Małopolski, uznano zakończoną w ubiegłym roku budowę sali koncertowej tarnowskiego Zespołu Szkół Muzycznych

W uzasadnieniu kapituła podaje, iż powstał obiekt o unikatowej pod względem architektonicznym bryle zewnętrznej budynku, składający się z dwóch zasadniczych części: sali koncertowej wraz z zapleczami technicznymi oraz części dydaktycznej z salą gimnastyczno-baletową połączonych łącznikiem z istniejącym budynkiem Domu Perkusisty.

Tarnowski obiekt to sala koncertowa o powierzchni 384 m kw. z widownią na 238 miejsc (wyposażoną w pętlę indukcyjną dla niesłyszących), z 20-głosowymi organami piszczałkowymi, fortepianem koncertowym, profesjonalnym sprzętem nagłaśniającym i oświetleniem scenicznym, projektorem laserowym, ośmiometrowym ekranem oraz zapleczem (trzy garderoby, reżyserka - studio nagrań). Jest też przestronny hall (270 m kw.) z kurtyną akustyczną, oświetleniem punktowym, laserowymi projektorami, bezprzewodowym nagłośnieniem (możliwość projekcji obrazu i dźwięku z sali koncertowej), sale rytmiczne wyposażone w lustra, pianina, bezprzewodowe zestawy nagłośnieniowe, sale instrumentalne z fortepianami, komputerami i TV, sale teorii muzyki z pianinami, mobilną wielkoformatową tablicą interaktywną, projektorami, sala gimnastyczno-baletowa (197 m kw.) z mobilnymi lustrami, nagłośnieniem muzyczno-konferencyjnym wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym (szatnie, prysznice), fonoteka, boisko sportowe, plac zabaw i parking.

Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w system monitoringu, system sygnalizacji pożaru i włamania.

Inwestycja kosztowała 28,1 mln zł, w tym dofinansowanie z UE wyniosło 13,2 mln zł.

Komentarze...