Kultowe Relaksy, pudełko po Ptasim Mleczku, gramofon “Bambino”... Wystawa dizajnu sprzed lat jeszcze tylko przez kilka dni
access_time 2021-02-18 13:26:00
Jeszcze tylko do niedzieli w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych można obejrzeć wystawę „Elementarz polskiego dizajnu”, która prezentuje 100 kultowych przykładów polskiego wzornictwa.

Na wystawie można zobaczyć prawdziwe perełki polskiego dizajnu, takie jak zabawka "smok wawelski" projektu Zofii Stryjeńskiej, meble prezydenta Mościckiego, logo LOT-u, pudełko po Ptasim Mleczku, kotwica - symbol Polski Walczącej, aparat fotograficzny Alfa, adapter Bambino, magazyn „Ty i ja”, buty Relaksy, ceramika z Bolesławca i koszulka "Pan Tu Nie Stał". - Długo można byłoby wymieniać wszystko, co pokazuje wystawa „Elementarz polskiego dizajnu”, ale najważniejsze to chyba to, że dzięki niej budzą się wspomnienia wielu pokoleń Polaków, a młodzieży i dzieciom można pokazać kultowe przedmioty, na których się wychowaliśmy - mówi Ewa Łączyńska-Widz, dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych.

Wystawa została przedłużona ze względu na pandemię. - Otwarliśmy tę wystawę na 17. Festiwal Sztuki ArtFest jako jedną z głównych atrakcji ostatniej edycji ArtFestu. Dwa lata zabiegaliśmy by ściągnąć ją do Tarnowa. Przedłużyliśmy czas jej trwania i wydłużyliśmy godziny otwarcia BWA by więcej osób mogło ją zobaczyć. Bardzo gorąco polecam - zachęca szefowa BWA.

Wystawę można zobaczyć jeszcze w czwartek i piątek w godzinach od 10 do 18 oraz w niedzielę od godziny 12 do 19. Bilet na nią kosztuje: 5 zł cały, 3 zł ulgowy, 1 zł czwartkowy; dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie.

W Pałacyku Strzeleckim do niedzieli czynna będzie też wystawa „PomacajSię” – portrety kobiet doświadczonych rakiem piersi, której towarzyszyła ciesząca się popularnością akcja „Cycuszki ArtFesetowe”. Natomiast w oddziale galerii w budynku Dworca PKP do 7 marca można oglądać wystawę „Elementarz polskiej kultury”.

Fot. BWA

Komentarze...