Wojewódzkie instytucje kultury z terenu Tarnowa będą realizować wspólne cele
access_time 2021-02-16 09:41:00
Cztery tarnowskie instytucje kulturalno-edukacyjne - Centrum Sztuki Mościce, Muzeum Okręgowe, Biblioteka Pedagogiczna oraz Małopolskie Centrum Doskonaleni Nauczycieli - ośrodek w Tarnowie, podpisały porozumienie o współpracy. Jak czytamy w dokumencie, jego celem jest "połączenie sił i środków, aby w rzeczywistości XXI wieku i na miarę wyzwań współczesności wspólnie pielęgnować, upowszechniać, rozwijać i promować kulturę oraz wartości patriotyczne i niepodległościowe”.

Porozumienie podpisali dyrektorzy: Anna Chmura z Centrum Sztuki Mościce, Kazimierz Kurczab z Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Beata Kania z Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie i Ewa Sojat z Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli - ośrodek w Tarnowie.

Zgodnie z zapisami porozumienia placówki będą działać razem "na rzecz podtrzymywania międzypokoleniowej transmisji kulturowej i patriotycznej". Mają też wspólnie organizować różne wydarzenia kulturalne i składać wnioski o dotacje.

- Teraz realna będzie wspólna organizacja wydarzeń, koncertów, widowisk i spektakli w oparciu o siedziby i oddziały partnerów porozumienia. Możliwe będzie wspólne aplikowanie o środki zewnętrzne oraz tworzenie ponadregionalnych i międzynarodowych platform współpracy - podkreśla Marta Malec-Lech z zarządu województwa małopolskiego.

Dokument podpisano w obecności marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego, wicemarszałka Łukasza Smółki, Marty Malec-Lech z zarządu województwa, wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciecha Skrucha oraz posłanki Anny Pieczarki.

Fot. Archiwum UMWM

Komentarze...