Lawina ruszyła. W Tarnowie chcą się otworzyć kolejne biznesy
access_time 2021-01-23 09:34:00
"Jeśli nie otworzymy się teraz, jest ogromne ryzyko że nie otworzymy się już nigdy" - mówią tarnowscy restauratorzy. To kolejna branża, która zaprasza klientów mimo rządowych zakazów.

Bunt przedsiębiorców przybiera w Tarnowie na sile. W sobotę wieczorem planują wznowić działalność trzy dyskoteki - Alfa Club, Blue Velvet i 2face Music Club, za tydzień ruszyć mają restauracje. W obejściu rządowych zakazów ma im pomóc zastosowanie rozmaitych kruczków prawnych. Jako pierwsza zapowiedziała otwarcie Stara Łaźnia, która będzie czekać na gości w najbliższą sobotę 30 stycznia od godz. 12. Jak zapewnia jej właściciel, Krzysztof Chuderski, "otwarcie będzie legalne i dopasowane do obecnych przepisów". Więcej szczegółów ma zostać opublikowanych w poniedziałek na profilu FB restauracji. Restauratorzy są świadomi konsekwencji, twierdzą jednak, że zdecydowali się na tak desperacki krok, bo stanęli na skraju bankructwa.

Bunt ma odbywać się pod hasłem "Gastro pomaga, gastro chce żyć". To nawiązanie do akcji  #obiaddlaseniora, w którą zaangażowane są restauracje Stara Łaźnia i Obsesja Smaku. W jej ramach od marca ubiegłego roku do najbardziej potrzebujących seniorów i niepełnosprawnych trafiło łącznie 16 631 pełnowartościowych posiłków. Restauratorzy alarmują jednak, że powoli zaczyna brakować pieniędzy. - Mamy teraz środki na prowadzenie tej akcji jeszcze przez maksymalnie dwa, trzy tygodnie - mówi Krzysztof Chuderski. Akcję można wesprzeć finansowo na stronie zrzutka.pl lub dostarczając do restauracji, mieszczącej się przy Placu Więźniów KL Auschwitz 1 produkty spożywcze (np. mięso, ziemniaki, makarony, mąkę, kaszę i ryż).

Przypomnijmy, zgodnie z decyzją rządu obostrzenia wprowadzone 28 grudnia ubiegłego roku, które początkowo miały trwać do 17 stycznia, zostały przedłużone co najmniej do końca tego miesiąca. Obowiązuje zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności związanej z prowadzeniem dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Normalnej działalności nie mogą prowadzić także przedsiębiorcy związani z hotelarstwem. Zamknięta ma pozostać większość sklepów w galeriach handlowych, natomiast restauracje nie mogą przyjmować gości, a swoje dania mogą sprzedawać wyłącznie na wynos.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A