Sprzedano 750 "Cycuszków ArtFestowych". Zebrane pieniądze zasilą konto Fundacji Kochasz Dopilnuj
access_time 2021-01-13 09:10:00
1 500 zł zebrano w ramach ArtFestowej akcji "PomacajSię". Pieniądze ze sprzedaży "Cycuszków ArtFestowych" trafiły na konto Fundacji Kochasz Dopilnuj.

Z okazji 10. edycji festiwalu ArtFest w ofercie tarnowskiej cukierni Ana Belle Patisserie pojawił się nowy deser - "Cycuszki ArtFestowe", czyli ciasteczka w kształcie kobiecych piersi. Miały one zwrócić uwagę, jak ważne są kontrolne badania i wspomóc Fundację Kochasz Dopilnuj, promującą profilaktykę wczesnego wykrywania raka piersi. 2 zł z każdego sprzedanego ciastka przeznaczono na rzecz organizacji. Łącznie zebrano 1 500 zł.

- Zwracaliśmy w ten sposób uwagę na znaczenie samobadania we wczesnym wykrywaniu raka piersi. Sama jestem kobietą. Wiem, że żyjemy w biegu, a warto poświęcić sobie pięć minut. Mam koleżankę, która wygrała walkę z rakiem piersi i cały czas przypomina mi o badaniach. I to prawda – część z nas o tym zapomina albo stawiamy siebie na ostatnim miejscu. Tak nie może być – podkreśla Anna Daraż, właścicielka cukierni Ana Belle Patisserie przy placu Kazimierza 4.

Akcja towarzyszyła wystawie „PomacajSię”, która przedstawia portrety kobiet doświadczonych rakiem piersi. Część ekspozycji została udostępnia w przestrzeni publicznej; wybrane fotografie wciąż można jeszcze oglądać na ogrodzeniu Parku Strzeleckiego od strony ulicy Romanowicza.

Fot. źródło Ana Belle Patisserie

Komentarze...