Poszukiwane wspomnienia dziewcząt z międzywojennego Tarnowa
access_time 2021-01-08 04:25:00
Zaprzyjaźniony z BWA autor książek i badacz historii społecznych Marcin Wilk zbiera materiały do doktoratu, który poświęcony będzie młodzieży żeńskiej w międzywojennym Tarnowie. Poszukuje egodokumentów, zapisków osobistych: pamiętników, listów, ale także zdjęć czy rysunków.

- Film z Gretą Garbo w „Marzeniu”, pierniki z cukierni „Apollo”, a może łyżwy z koleżankami z Urszulanek? To ledwie kilka z kilku możliwości spędzania wolnego czasu dziewcząt i młodych kobiet w międzywojennym Tarnowie. Wiemy o tym z książek, gazet, czasem wspomnień, choć tych ostatnich wciąż nie znamy zbyt wielu. Jestem badaczem historii społecznej i na potrzeby pracy naukowej próbuję odtworzyć życie dziewcząt i młodych kobiet w międzywojennym Tarnowie. Dlatego zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o zapiski osobiste (pamiętniki, dzienniki, listy) przedstawiające punkt widzenia dziewcząt/kobiet żyjących w Tarnowie międzywojennym - mówi Marcin Wilk.

Materiały można przesyłać na adres pamietnikidziewczat@interia.pl. Przesłane zapiski, zdjęcia, czy rysunki mogą być anonimowe - nie jest konieczne podawanie imienia i nazwiska. Należy tylko zaznaczyć, że materiały udostępnione zostały do celów badawczych. Pod tym adresem Marcin Wilk odpowie też na wszelkie pytania.

Komentarze...