Spektakl "Jaś i Małgosia" laureatem festiwalu dla dzieci "Mała Talia"
access_time 2020-12-14 08:23:00
Zwycięzcą festiwalu XII Mała Talia został spektakl "Jaś i Małgosia". Przedstawienie z tarnowskiego teatru im. Ludwika Solskiego zdobyło 46 punktów.

 Wśród tytułów konkursowych znalazły się "Zorro", "Jaś i Małgosia", "Morze ciche", "Księga lasu" i "Mity greckie. Wyprawa po ambrozję". W skład jury weszło dziesięcioro uczniów wyłonionych ze szkół partnerskich wydarzenia: Zofia Brzegowy, Anna Damian, Nadia Kiecka, Natalia Kowerko, Adrian Kowerko, Bartłomiej Miłkoś, Olivier Radoń, Zuzanna Sutkowska, Tymon Szułakiewicz i Bruno Wiśnicki.

Szkoły partnerskie wydarzenia: Szkoła Podstawowa nr 3 w Tarnowie im. Marii Konopnickiej, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Orląt Lwowskich w Tarnowie, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tarnowie, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Tarnowie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie. Prowadzącą jury była pedagog i animatorka licznych, kulturalnych przedsięwzięć Magdalena Trusz.

Jury postanowiło przyznać dwa wyróżnienia spektaklowi "Zorro" z Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie za grę aktorską, spektaklowi "Morze ciche" z Teatru Nowego w Zabrzu za przekaz i przystępność.

Jurorzy zagłosowali na każdy z tytułów, przyznając punktację od 1 do 5. Laureatem XII Festiwalu Mała Talia został spektakl "Jaś i Małgosia" z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, uzyskując 46 punktów.

Fot. Archiwum teatru

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A