Utalentowana judoczka z nagrodą od starosty tarnowskiego
access_time 2020-12-11 08:36:00
Starosta tarnowski Roman Łucarz nagrodził Emilię Jagiełło, zawodniczkę Judo Tora Wierzchosławice, która osiąga nie tylko bardzo dobre wyniki w sporcie, ale także w nauce.

Emilia Jagiełło to szesnastoletnia mieszkanka gminy Wierzchosławice, która w tym roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w judo. To już drugi medal zdobyty przez nią w tej dyscyplinie. W ubiegłym roku wywalczyła srebro w kategorii młodziczek. Emilia z sukcesami startuje też w wielu innych zawodach, również międzynarodowych. Zasila też szeregi kadry narodowej juniorek.

Warto dodać, że Emilia z powodzeniem łączy sportową pasję z dobrymi wynikami w nauce. Szkołę Podstawową w Łętowicach ukończyła z wyróżnieniem. Dobrze też radzi sobie w technikum, w którym kontynuuje swoją edukację. Starosta Roman Łucarz w dowód uznania i podziękowania za promowanie powiatu i ziemi tarnowskiej przekazał Emilii Jagiełło dyplom gratulacyjny oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. zł.

Podczas spotkania z zawodniczką w starostwie obecni byli także wicestarosta Jacek Hudyma, jej mama Anna oraz trener Paweł Kita.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A