Bożonarodzeniowe oświetlenie Tarnowa będzie skromniejsze. Zabraknie krzesła św. Mikołaja
access_time 2020-12-03 09:18:00
Pomimo trudnej sytuacji finansowej miasta oraz epidemii i związanych z nią mniejszych wpływów do budżetu, tarnowski magistrat nie rezygnuje z iluminacji świątecznej.

- Ten rok jest szczególny, więc tym bardziej mieszkańcy powinni mieć swoje miasto wyjątkowo przyozdobione. Mamy nadzieję, że choć trochę poprawi nam to nastroje – mówi Maria Zawada-Bilik z Biura Promocji i Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Miasta Tarnowa.

Na placu Kazimierza stanie ogromna choinka, zostaną ozdobione latarnie, a w kilku miejscach pojawią się duże bombki. Z powodu obostrzeń zabraknie tylko krzesła świętego Mikołaja.

Udekorowane zostaną m.in. ulice: Krakowska, Wałowa, Lwowska, Mickiewicza czy Słoneczna. Na rynku pojawią się projektory wyświetlające na murach świąteczne akcenty, będą też girlandy nad ulicami i ozdobione latarnie. Mosty nad Wątokiem i Białą będą cieszyć oko iluminacjami.

W ozdabianiu miasta pomoże kilka tarnowskich spółek. Są to m.in. Miejski Zarząd Budynków, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Tarnowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Tarnowskie Wodociągi, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Do akcji włączą się też rada osiedla Starówka i Zarząd Dróg i Komunikacji.

Świąteczne dekoracje pojawią się na ulicach jeszcze w tym tygodniu, natomiast uruchomienie iluminacji planowane jest na 6 grudnia. Miasto wyda na błyskotki około 50 tys. zł.

W tym roku odbędzie się także kolejna edycja konkursu „Tarnów Pełen Blasku”, w którym nagrodzone zostaną najpiękniej udekorowane świątecznie domy, balkony, sklepy, firmy, szkoły, przedszkola i żłobki.

Fot. P. Topolski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A