Jakie sklepy otwarte w Gemini Park?
access_time 2020-11-10 04:13:00
Klienci odwiedzający od soboty Gemini Park Tarnów, muszą liczyć się z nowymi ograniczeniami w robieniu zakupów, które wprowadził rząd.

Od soboty, 7 listopada, tylko niektóre sklepy działające w Gemini Park Tarnów są dostępne dla klientów. Czynne pozostaną: sklepy spożywcze, apteka, drogerie, market budowlany, a także sklepy mające w swojej ofercie prasę i książki oraz te z artykułami dla zwierząt. Działają również restauracje i kawiarnie, które teraz prowadzą sprzedaż wyłącznie na wynos. Dostępna jest znaczna część usług, m.in. kantor,  optycy, pralnia, teleoperatorzy, punkt odbioru towaru IKEA, myjnia i serwis wymiany opon. To efekt najnowszego rozporządzenia Rady Ministrów.

- O tym, jakie sklepy działają oraz w jakich godzinach informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz strony www - mówi Joanna Rzepecka-Zienko, dyrektor marketingu i PR Gemini Park Tarnów.

Klienci wybierający się na zakupy muszą pamiętać o obowiązujących zasadach. Zakupy odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego, a w ich trakcie obowiązuje wszystkich zasada DDM, czyli dezynfekcja, dystans i maseczki. Jak podkreśla szefostwo Gemini Park, centrum handlowe od początku pandemii jest przygotowane na odwiedziny kupujących. Na terenie całego budynku znaleźć można specjalne pojemniki z płynem odkażającym, które dostępne są również przy wejściach do sklepów. Osoby, które nie mają obowiązkowych maseczek mogą zakupić je m.in. w drogerii lub aptece. Konieczne jest także zachowanie dystansu min. 1,5 metra. Na witrynach sklepowych znajdują się natomiast informacje o liczbie osób, która może przebywać w danym lokalu. O wszystkich panujących zasadach przypominają także obsługa sklepowa, ochrona oraz liczne komunikaty umieszczone na terenie galerii.

Jednocześnie, jak zapewnia Gemini Park, zarówno centrum handlowe, jak i sklepy dokładają wszelkich starań, aby zakupy były bezpieczne. Regularnie dezynfekowane są tzw. gorące punkty, czyli miejsca mające kontakt z dłońmi. Strefy kas oddzielone są osłonami z plexi lub szyby. W galerii obowiązują także zaostrzone procedury czystościowe. Wentylacja obecnie ustawiona jest w taki sposób, aby do wnętrza galerii dostawało się jak najwięcej świeżego powierza z zewnątrz. W toaletach z kolei można znaleźć mydła i płyny odkażające, a także informacje pokazujące m.in. jak prawidłowo myć dłonie, zakładać i zdejmować maseczki.

Tymczasem w poniedziałek Polska Rada Centrów Handlowych zaapelowała do rządu o pełne uruchomienie centrów handlowych, tak szybko jak sytuacja epidemiczna na to pozwoli. - Galerie handlowe są bezpieczne – z danych zgromadzonych przez PRCH wynika, że odnotowane zakażenia wśród pracowników są marginalne – poniżej jednego promila, bez transmisji na współpracowników czy klientów. Apelujemy o pełne uruchomienie centrów handlowych, tak szybko jak tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli. Branża pilnie potrzebuje przemyślanej formy wsparcia, którą jest m.in. możliwość prowadzenia działalności w tak ważnym dla branży i konsumentów okresie przedświątecznym z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa epidemicznego - powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor generalny, członek zarządu PRCH Radosław Knap.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A