Za wywóz śmieci zapłacimy więcej. Radni przeciwko podwyżkom podatku od nieruchomości i cen biletów
access_time 2020-10-29 17:50:00
Od nowego roku zapłacimy więcej za wywóz odpadów. Radni przegłosowali podwyżkę, choć nie tak wysoką jak tego oczekiwał prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Decyzją rajców nowa stawka wyniesie 24 zł miesięcznie od osoby.

Prezydent Tarnowa zaproponował podniesienie obecnej stawki 22 zł do kwoty 29.45 zł miesięcznie od osoby. Radni w trakcie dyskusji podczas czwartkowej zdalnej sesji zaproponowali jednak inne kwoty. Radna Krystyna Mierzejewska zawnioskowała o obniżenie wskazanej przez prezydenta opłaty do 24 zł miesięcznie od osoby, natomiast rady Marek Ciesielczyk wystąpił z wnioskiem o obniżenie dotychczasowej stawki o złotówkę. Ostatecznie radni przychylili się do propozycji radnej Mierzejewskiej. Za przyjęciem uchwały głosowało 13 radnych Nowoczesnej, PO i Naszego Miasta Tarnowa: Barwacz, Danielewicz, Górnikiewicz, Janas, Kajpus, Klepacka, Kwaśny, Mierzejewska, Stepek, Światłowski, Wardzała, Żak, Żmuda, przeciw było 12: Biedroń, Ciesielczyk, Gancarz, Klimek, Koprowska, Korczak, Krakowska, Pagacz, Sajdak, Solak, Świtalska i Wójcik.

Radni niemal jednogłośnie opowiedzieli się natomiast przeciwko podwyżkom podatku od nieruchomości. Stawki miały wzrosnąć od pięciu do siedemdziesięciu groszy za metr kwadratowy. Podczas sesji prezydent Tarnowa przekonywał, że nie są to aż tak wysokie kwoty. – Mieszkaniec zapłaci przeciętnie 2,5 zł rocznie więcej. Przedsiębiorca może zapłacić przeciętnie 29 zł więcej za miesiąc. Te podwyżki nie są duże, a mogą nam pomóc – mówił Roman Ciepiela. Radni nie wyrazili jednak zgody na jakiekolwiek zmiany. 23 radnych głosowało przeciw zaproponowanym podwyżkom, jedna osoba wstrzymała się od głosu (Kwaśny) a jedna nie wzięła udziału w głosowaniu (Solak).

Radni nie zgodzili się też na podwyżki cen papierowych biletów komunikacji miejskiej. Uchwała dotycząca podwyżki opłat została zdjęta z porządku obrad sesji.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A