Nastolatek napadł na staruszkę w Szczucinie i siłą wyrwał jej torebkę
access_time 2020-10-20 09:30:00
Sędziwa kobieta została napadnięta w biały dzień w Szczucinie przez nastolatka. Chuligan przewrócił 88-latkę, wyrwał jej torebkę i uciekł wraz z towarzyszącym mu kompanem. Obaj są już w rękach policji.

Do zdarzenia doszło 27 września około godziny 13.30, na ul. Kościuszki w Szczucinie. - Do 88-letniej kobiety podbiegł nieznany mężczyzna, który  zerwał jej torebkę zawieszoną ramieniu. W wyniku gwałtownego działania mężczyzny kobieta upadła na ziemię, doznając obrażeń ciała a sprawca uciekł z łupem - relacjonuje asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

W toku ustaleń policji wyszło na jaw, że sprawca nie działał sam. Miał kompana, z którym wcześniej obserwowali seniorkę na ulicy.  - Na podstawie zebranych informacji, m.in. analizy zabezpieczonych monitoringów, funkcjonariusze ustalili rysopis obu sprawców. Są to dwaj nieletni w wieku 15 i 16 lat mieszkający w województwie świętokrzyskim. W trakcie przesłuchania przyznali się do popełnionego czynu, swoje zachowanie tłumaczyli chęcią pozyskania pieniędzy - dodaje rzecznik.

Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży zuchwałej. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd Rejonowy w Busku Zdroju - Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Fot. pixabay / zdj. ilustracyjne

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A