Koronawirus w "starym" szpitalu. Wstrzymane planowe zabiegi i operacje
access_time 2020-10-14 07:29:00
Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika wstrzymuje planowe zabiegi i operacje. Powodem jest koronawirus wśród personelu.

Do niedzieli zawieszone zostały operacje w "starym" szpitalu w Tarnowie, po tym jak zakażenie koronawirusem stwierdzono u instrumentariuszki bloku operacyjnego. Wykonywane są tylko najpilniejsze zabiegi ratujące życie.

Dodajmy, że zgodnie z decyzją wojewody małopolskiego, do 18 października szpital im. E. Szczeklika ma utworzyć 32 dodatkowe łóżka dla pacjentów z COVID-19, w tym 4 łóżka dla pacjentów dorosłych z podejrzeniem SARS-CoV-2, 13 łóżek dla dzieci z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem i 14 łóżek dla pacjentów dorosłych z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Z kolei szpital im. św. Łukasza w Tarnowie ma być przygotowany na przyjęcie nawet 50 pacjentów wymagających hospitalizacji. W razie konieczności ma uruchomić także kolejnych 50 miejsc. - Łóżka szpitalne w Tarnowie uruchamiane będą systematycznie według potrzeb - zapewnia wojewoda małopolski, Łukasz Kmita.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A