Biznes w jednym miejscu. Na Wałowej otwarto Tarnowskie Centrum Przedsiębiorczości
access_time 2020-09-15 04:23:00
W Tarnowie przedsiębiorcy lub potencjalni inwestorzy mają być teraz obsługiwani kompleksowo w jednym miejscu. W poniedziałek w budynku przy ul. Wałowej 10 rozpoczęło działalność Tarnowskie Centrum Przedsiębiorczości.

TCP to miejsce, w którym pod jednym adresem znaleźć można m.in. Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa, Strefę Przedsiębiorcy DESK, strefę coworkingową, Tarnowski Klaster Przemysłowy, przedstawicielstwo Krakowskiego Parku Technologicznego, Powiatowego Urzędu Pracy czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przedsiębiorcy mogą tu otrzymać doradztwo dotyczące ubiegania się o unijne fundusze na rozwój, doradztwo biznesowe, czy inwestycyjne a także otworzyć działalność gospodarczą. – To miejsce dla wszystkich przedsiębiorców, nie tylko z Tarnowa, ale i okolic - dla nich będą doradcy Powiatowego Urzędu Pracy, ZUS, doradcy finansowi, swoje dyżury będzie także pełnił prawnik. Jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy w założeniu firmy, rozwianiu wątpliwości prawnych czy finansowych to właśnie tam skorzysta z szerokiej oferty tego rodzaju usług – powiedział Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

W Centrum znajdzie się też biuro tzw. menadżera śródmieścia, który ściśle współpracował będzie z przedsiębiorcami, których firmy działają na obszarze najszerzej pojmowanej starówki. Jak zapewnia magistrat, na pomoc w Centrum będą mogły liczyć wszystkie firmy, również te najmniejsze, jednoosobowe, których w mieście jest najwięcej.

Fot. P. Topolski / archiwum UMT

Komentarze...